אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת סין מכה את התחזיות: צמיחה של 6.9% ברבעון השני צילום: אי.אף.פי

כלכלת סין מכה את התחזיות: צמיחה של 6.9% ברבעון השני

נתוני התוצר זהים לרבעון הראשון - ועולים בעשירית האחוז על תחזיות הכלכלנים. על בסיס רבעוני צמחה כלכלת סין ב-1.7%, מול עלייה של 1.3% ברבעון הראשון

17.07.2017, 07:50 | שירות כלכליסט

כלכלת סין ממשיכה להציג נתוני צמיחה גבוהים מהתחזיות גם ברבעון השני, עם התרחבות שנתית של 6.9% - בדומה לנתוני הרבעון הראשון וכאשר תחזיות הכלכלנים עמדו על 6.8%.

על בסיס רבעוני רשמה כלכלת סין תוצר של 1.7%, בהשוואה לתוצר של 1.3% ברבעון הראשון ובדומה לתחזיות הכלכלנים.  

קראו עוד בכלכליסט

סין נהנתה במהלך הרבעון השני מהתאוששות ביצוא והמשך פעילות חזקה של ענפי הייצור, לצד עלייה מתונה בצריכה הפרטית, שקיזזו האטה יחסית בהשקעות.

הנתונים מותירים את סין בעמדה טובה להשגת היעד השנתי שהציבה בייג'ינג, לצמיחה שנתית בשיעור של 6.5% בסיכום 2017. ההערכה בשווקים היא שלנוכח מדיניות מצמצמת בחודשים הקרובים מטעם הממשל, נתוני התוצר של המחצית השנייה יהיו חלשים יותר בהשוואה למחצית הראשונה.

מנתון מאקרו נוסף שפורסם היום בסין עולה כי הייצור התעשייתי רשם ביוני עלייה של 7.6% (שנתי), מול נתון של 6.5% במאי ומהותית מעל התחזיות שעמדו על 6.5%.

לצד הנתונים החיוביים, הבנק המרכזי של סין (People’s Bank of China) הזרים היום לשוק באמצעות הבנקים סכום של 140 מיליארד יואן (כ-20.7 מיליארד דולר), במטרה לתמוך בפעילות העסקית.

"זוהי פסיכולוגיה הפוכה. אם הכול טוב, אתה לא צריך להזרים נזילות. אם אתה מזרים נזילות כנראה שמשהו לא בסדר", אמר בתגובה האנליסט הבכיר האו סונג (Hao Hong), ראש מחלקת מחקר ב-BOCOM International (הדברים מובאים באתר מרקטווטש).

בייג בייג'ינג | צילום: בלומברג בייג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות