אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריבוק מלגלגת על טראמפ בעקבות הערה סקסיסטית לאשת נשיא צרפת צילום: איי פי

ריבוק מלגלגת על טראמפ בעקבות הערה סקסיסטית לאשת נשיא צרפת

מותג בגדי הספורט ניצל את חשבון הטוויטר שלו ועקץ את נשיא ארה"ב בעקבות הערה שלו לגברת הראשונה של צרפת שהיא "נראית שמורה להפליא". אז מתי כן אפשר להשתמש בביטוי הפרובלמטי של טראמפ?

17.07.2017, 14:43 | שירות כלכליסט

מותג בגדי הספורט ריבוק ניצל את חשבון הטוויטר שלו כדי ללגלג על נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בדוגמה נדירה לחברה שמתערבת בנושאים בעלי נראות פוליטית. הציוץ התייחס לדברים שאמר טראמפ בסוף השבוע לגברת הראשונה של צרפת, שנתפס על ידי רבים כסקסיסטי.

בעת ביקורו של טראמפ בצרפת הוא נשמע אומר לבריז'יט מקרון בת ה-64 כי היא "נראית כל כך שמורה – יפהפיה" (You're in such good shape - beautiful). בציוץ שהעלתה ריבוק נאמר בתגובה כי יש רק סיטואציה אחת שבה זה הולם לומר משפט כזה לאישה: "כשמוצאים במרתף ההורים בובה נשכחת מהילדות ששרדה בלי פגם את כל השנים".

 

המהלך של ריבוק הוא אמנם יוצא דופן, שכן לרוב חברות מעדיפות לא להביע עמדה מחשש להבריח לקוחות פוטנציאלים, אך בעידן טראמפ יותר ויותר חברות מביעות את דעתן בנושאים פוליטיים שונים. כך למשל, יריבתה של ריבוק, נייקי, העבירה ביקורת על החלטתו של הנשיא לסגת מהסכם האקלים של פריז, והביעה תמיכה במהגרים על רקע ניסיונו למנוע כניסת מוסלמים לארה"ב. לעומת זאת, בנובמבר נשמעו קריאות להחרים את ניו בלאנס לאחר שדובר של החברה צייץ בעד מדיניות "אמריקה תחילה" של טראמפ.

הציוץ של ריבוק, שמשתמש בפלטפורמה האהובה על טראמפ, כלל גם דוגמאות למקרים נוספים בהם המשפט של טראמפ כלל לא הולם, ביניהן כשמוצגים בפעם הראשונה בפני ההורים של בת הזוג או כשנמצאים לבד במעלית עם אישה. הציוץ שותף 45 אלף פעמים.

מימין נשיא ארה"ב טראמפ ורעייתו מלניה עם נשיא צרפת מקרון ורעייתו בריז מימין נשיא ארה"ב טראמפ ורעייתו מלניה עם נשיא צרפת מקרון ורעייתו בריז'יט | צילום: איי פי מימין נשיא ארה"ב טראמפ ורעייתו מלניה עם נשיא צרפת מקרון ורעייתו בריז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות