אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד ברק כהן הושעה מעריכת דין עד שיוכרע דינו במשפט שמתנהל נגדו צילום: אוראל כהן

עו"ד ברק כהן הושעה מעריכת דין עד שיוכרע דינו במשפט שמתנהל נגדו

כהן, מוביל מחאת "באים לבנקאים" הושעה מעיסוק במקצוע עד שיוכרע משפטו הפלילי. הוא ערער אך בית הדין המשמעתי הארצי דחה את טענותיו

17.07.2017, 15:02 | ענת רואה

עו"ד ברק כהן, מוביל מחאת "באים לבנקאים" יישאר בהשעיה זמנית ולא יוכל לעסוק במקצוע עריכת הדין עד שיוכרע דינו במשפט הפלילי המתנהל נגדו. כך קבע אתמול הרכב חברי בית הדין המשמעתי הארצי בלשכת עורכי הדין, אשר דין בערעור שהגיש כהן נגד ההחלטה להשעותו.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחודשיים קיבל בית הדין המשמעתי המחוזי של הלשכה את ההחלטה יוצאת הדופן להשעות את כהן על רקע כתב האישום נגדו וזאת בטרם הוכרע והסתיים התיק הפלילי. ההחלטה ההיא התקבלה בדעת רוב של שני חברי בית הדין כנגד חבר אחד שהיה במיעוט ונקבע בה כי תוקף ההשעיה הינה לשנה וחצי.

ברק כהן , צילום: אוראל כהן ברק כהן | צילום: אוראל כהן ברק כהן , צילום: אוראל כהן

כהן ערער על ההחלטה אך בית הדין המשמעתי הארצי החליט שלא להתערב בהחלטה, למעט קביעה שההשעיה הינה עד להכרעת דינו של כהן בבית המשפט הדן בתיק הפלילי ובלא המגבלה שנקבעה בהחלטה לתקופה של שנה וחצי.

חברי ההרכב, עורכי הדין חיים קנת, גלעד וקסלמן וסייף דיא, כתבו כי אין ספק שהשעיית עו"ד מלעסוק במקצועו פוגעת בכבוד האדם שלו ובחופש העיסוק, אלא שמנגד כהן מואשם במספר רב של עבירות פליליות במסגרת כתב האישום נגדו, קיימות ראיות לכאורה והתנהגותו של כהן שאינה שנויה במחלוקת מבחינת המעשים בפועל שביצע, נראית לכאורה חמורה ביותר.

"הבעת מחאה כנגד המערכת הבנקאית יכולה להיות עניין ציבורי ולגיטימי המאפשר חופש ביטוי ובהקבלה גם חופש התנהגות, אך כל זאת במידה מסוימת ומוגבלת באופן שלא יחרוג מהמותר ומגדר התנהגות מחפירה או בלתי הולמת. כאשר עובר עורך הדין גבול דק זה הופכים להיות מעשיו חריגה מן המותר ומהמקובל", כתבו חברי בית הדין.

הם הוסיפו כי עצם הפעולות נגד בנותיה הקטינות של רקפת עמינח רוסק, התנהגותו ופעולותיו הן בקרבת ביתן והן בבית ספרן, חורגות בעליל מעניין ציבורי ולגיטימי. עוד קבעו כי טענת בא כוחו של כהן שסיכויים במשפטו הפלילי הם טובים וקיים סיכוי לזיכויו, "אינו עומד בקנה מידה עם הראיות לכאורה בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום".

נגד כהן הוגש כתב אישום המכיל מספר אישומים ובין היתר קשר פלילי להטריד ולפגוע בפרטיות ראשי המערכת הבנקאית בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות