אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פדאקס: מתקפת הסייבר העולמית פגעה משמעותית בביצועינו צילום: The Hacker News

פדאקס: מתקפת הסייבר העולמית פגעה משמעותית בביצועינו

ענקית המשלוחים הודיעה כי מתקפת נוזקת הכופר Petya שארעה בחודש שעבר צפויה להשפיע על הביצועים הכספיים שלה. מתברר שלחברה לא היה ביטוח מפני נזקי סייבר כאובדן לקוחות ומידע

18.07.2017, 09:44 | עומר כביר
הביצועים הכספיים של ענקית המשלוחים פדאקס (Fedex) יספגו פגיעה משמעותית בעקבות מתקפת סייבר נגד חטיבת TNT Express – כך הודיעה אתמול (ב') החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ב-28 ביוני דיווחה פדאקס שמערכות המחשוב של חטיבת TNT Express, שפועלת מהולנד, שובשו באופן משמעותי אחרי שנדבקו בנוזקת הכופר Petya. המתקפה גרמה לשיבוש נרחב בפעילות החטיבה ולעיכובים ניכרים באספקת משלוחים וכן לאבדן מידע רגיש.

פגיעה משמעותית בפעילות. משאית פדאקס, צילום: יונתן קסלר פגיעה משמעותית בפעילות. משאית פדאקס | צילום: יונתן קסלר פגיעה משמעותית בפעילות. משאית פדאקס, צילום: יונתן קסלר

מרבית שירותי TNT שבו לפעול מאז, ואולם לפי הודעה שמסרה החברה במסגרת הדו"ח השנתי שלה, בשלב זה היא עדיין לא יכולה להעריך מתי השירות ישוב לפעולה מלאה, כמה זמן ייקח לשקם את כל המערכות שנפגעו ושאף ייתכן שהמערכות לעולם לא ישוקמו לחלוטין ושלא ניתן יהיה לאחזר את כל המידע הקריטי המוצפן שנפגע בתקפה.

בנוסף, מודה החברה שלמתקפה יש השלכות מהותיות על הביצועים הכספיים שלה. זאת, בין השאר, מכיוון שלחברה לא היה ביטוח נגד מתקפות סייבר. "אנחנו עדיין מעריכים את ההשפעה הפיננסית של המתקפה, אבל כנראה שהיא תהיה משמעותית", הודיעה פדאקס.

ההשלכות הפיננסיות כוללת: אובדן הכנסות כתוצאה משיבוש הפעילות מיד לאחר המתקפה, אובדן הכנסות כתוצאה מאי-יכולת להנפיק קבלות, אובדן הכנסות בעקבות אובדן לקוחות קבוע ועלויות חדשות שנוצרו כתוצאה מהצורך לטפל במערכות שנפגעו ולהקים מערך מאובטח יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות