אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפרצה הנפקת ICO, המשקיעים איבדו 7 מיליון דולר

נפרצה הנפקת ICO, המשקיעים איבדו 7 מיליון דולר

חברת הבלוקצ'יין CoinDash ביקשה לגייס 12 מיליון דולר בהנפקת מטבעות ראשונית, אך האקרים השתלטו על הפעולה וגרפו מיליונים לכיסם. החברה עצרה את ההנפקה והבטיחה שתפצה את המשתתפים

18.07.2017, 12:45 | ויקי אוסלנדר
זו היתה רק שאלה של זמן: הנפקת המטבעות של CoinDash נפרצה, מטבעות את'ריום בשווי 7 מיליון דולר נגנבו ממשתתפים בהנפקה.

קראו עוד בכלכליסט

הסטארט-אפ הקטן ביקש לגייס עד 12 מיליון דולר באמצעות ICO (הצעת מטבעות ראשונית), אך בשלב מסוים במהלך ההנפקה הופיעה הודעה באתר שהפנתה את משתתפי ההנפקה לאתר אחר כדי להשלים את רכישת המטבע הווירטואלי. אלו שהעבירו את מטבעות האת'ר לכתובת החדשה, נפלו למעשה קורבן לתרמית של האקר לא ידוע.

ההאקרים הרסו את ההנפקה, צילום: Security magazine ההאקרים הרסו את ההנפקה | צילום: Security magazine ההאקרים הרסו את ההנפקה, צילום: Security magazine

בחודשים האחרונים ICO הפכו לפלטפורמת הגיוס המועדפת על ידי סטארט-אפים שפועלים בתחום טכנולוגיית הבלוקצ'יין. באמצעות שיטה זו פותחים הסטארט-אפים את האפשרות לכל מי שיבחר להשתתף במימון פעילות החברה, זאת באמצעות רכישת מטבע שהמפתחים יוצרים. המטבע מייצג את פוטנציאל הערך של המוצר שטרם פותח והוא לרוב נרכש באמצעות מטבע וירטואלי אחר כמו ביטקוין או את'ר.

רקע הנפקת מטבעות וירטואליים: סדר עולמי חדש או הונאת פירמידה? לטרנד הפיננסי הלוהט של 2017 קוראים ICO: הנפקת מטבעות וירטואליים. המשקיעים מסתערים, ומטבעות של חברה בלי מוצר שהנפיקה באפריל כבר שווים 2.5 מיליארד דולר. המבקרים טוענים שזו פירמידה, בעוד היזמים מדברים על מהפכה דומה להמצאת האינטרנט ויקי אוסלנדר, 58 תגובותלכתבה המלאה

אף על פי הפופולריות הגוברת והעובדה כי חברות רבות מגייסות מיליוני דולרים בזמנים קצרים במיוחד, התחום טרם זכה להתייחסות מהותית מרגולטורים ברחבי העולם. הוא אינו מפוקח והמשקיעים מלכתחילה לא זוכים לשום הגנה מחוייבת בחוק מפני פריצות או תרמיות.

בהנפקה של CoinDash החברה גילתה אחריות למשתתפים: היא עצרה את ההנפקה בזריזות, סגרה את האתר והודיעה כי יפצה את כל המשתתפים שהעבירו תשלום לפני שהסטארט-אפ סגר את האתר. הפיצוי יהיה בצורת המטבעות המונפקים החדשים של החברה. החברה פרסמה הודעה למשתתפים שלפיה "זו הודעת חירום. העמוד למכירת המטבעות שלנו נפרץ וכתובת המשלוח שונתה. נא להפסיק לשלוח את הכספים לכל הכתובות עד שנציין אחרת". CoinDash מתכננת להשתמש בכספי ההנפקה כדי ליצור פלטפורמת מסחר. מכירת המטבעות היתה אמורה להימשך 28 יום, והיא גייסה 6.4 מיליון דולר במכירת מטבעות מוקדמת.

בסוף השבוע שעבר הסתיימה ההנפקה הגדולה ביותר אי פעם, כשטזוס גייסה 232 מיליון דולר בהנפקה. חודש לפני כן השלימה בנקור הישראלי גיוס של 150 מיליון דולר בשלוש שעות. עם זאת, זו אינה הפעם הראשונה שהנפקת מניות סובלת מפריצה על ידי האקרים. בשנה שעברה הנפקת המטבעות של DOA, שהייתה אז הגדולה ביותר, נפרצה ומיליוני דולרים מההנפקה נגנבו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות