אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה: הרשויות יאפשרו לילדות להשתתף בשיעורי ספורט צילום: איי פי

סעודיה: הרשויות יאפשרו לילדות להשתתף בשיעורי ספורט

לפי הודעה שפרסם משרד החינוך, בתי הספר לבנות יציעו החל מהשנה הבאה שיעורי ספורט "בהתאם לסטנדרטים של חוקי האסלאם"

18.07.2017, 20:24 | שירות כלכליסט
תלמידות בסעודיה יורשו לראשונה להשתתף בשיעורי ספורט, לאחר הסרת איסור ותיק. על פי הודעה שפרסם משרד החינוך, בתי הספר לבנות יציעו החל מהשנה הבאה שיעורי ספורט "בהתאם לסטנדרטים של חוקי האסלאם".

קראו עוד בכלכליסט

מהמשרד נמסר כי התכנית היא חלק מאסטרטגיית חזון 2013 לצמיחה ופיתוח כלכלי. , צילום: איי פי מהמשרד נמסר כי התכנית היא חלק מאסטרטגיית חזון 2013 לצמיחה ופיתוח כלכלי. | צילום: איי פי מהמשרד נמסר כי התכנית היא חלק מאסטרטגיית חזון 2013 לצמיחה ופיתוח כלכלי. , צילום: איי פי

השיעורים ישתנו "בהתאם לאפשרויות הזמינות בכל בית ספר", אך יכללו אולמות ספורט ומדריכות "מיומנות".

מהמשרד נמסר כי התוכנית היא חלק מאסטרטגיית חזון 2013 לצמיחה ופיתוח כלכלי.

"הרפורמה הזו שזמנה הגיע כבר מזמן היא מהותית עבור הבנות בסעודיה, שנמנעה מהן זכות אנוש בסיסית ולא יכלו להתאמן, להצטרף לקבוצות וליהנות מההטבות הבריאותיות לטווח הארוך והחינוכיות של ספורט", מסרה מינקי וורדן מארגון זכויות האדם HRW. "הצעד החשוב הזה יכול לקדם את זכויות האדם והבריאות עבור נשים, על אף המכשולים המשפטיים המאיימים שנותרו במדינה".

ב-HRW מנהלים קמפיין ממושך לשיפור זכויות הנשים בסעודיה. אך בארגון מצביעים על כך שנותרו שאלות לגבי האופן שבו השינויים ייושמו בהתחשב בהיעדר התשתיות לספורט נשים בממלכה האסלאמית.

"ספורט לבנות בבתי הספר הציבוריים בסעודיה מייצגת התקדמות משמעותית שתעזור לגלגל את כדור הרפורמות", וורדן הוסיפה. "אך נשים ובנות לא יזכו לראות את ההטבות הכלכליות, הבריאותיות והחינוכיות המלאות של הספורט עד שמערכת האפוטרופסות של הגברים לא תיעלם".

ארבע נשים בלבד השתתפו בנבחרת הסעודית באולימפיאדת ריו בשנה שעברה. שרה עטאר התחרתה במרתון הנשים ולובנה על עומאיר התחרתה בסייף. כמו כן, קארימן אבו על ג'דאיל רצה ב-100 מטרים ואילו ווג'וד פאחמי התחרתה בג'ודו מתחת למשקל 52 ק"ג.

כולם קיבלו כרטיס כניסה חופשי לאולימפיאדה, לאחר שעטאר והג'ודואית ווג'דאן שאחרקאני התחרות באולימפיאדת לונדון 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות