אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מישורים רוכשת את בניין "שער הנמל" בחיפה ב-58 מיליון שקל

מישורים רוכשת את בניין "שער הנמל" בחיפה ב-58 מיליון שקל

זוהי עסקת הרכישה הרביעית של מישורים מתחילת השנה. שיעור התפוסה במבנה עומד על כ-20% בלבד, ומישורים מעריכה כי יידרשו השקעות לצורך התאמתו להסכמי שכירות עתידיים

19.07.2017, 09:38 | אורן פרוינד

חברת מישורים, הנשלטת על ידי גיל בלוטריך ואלכס שניידר, ממשיכה באסטרטגיית הרחבת הפורטפוליו - עם עסקת רכישה רביעית מתחילת שנת 2017. החברה המנוהלת על ידי דניאל לבנטל  חתמה על הסכם לרכישת בניין המשרדים הידוע בשם "שער הנמל" בעיר התחתית בחיפה, תמורת כ-58 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

בשלב זה, בכוונת החברה לרכוש את הנכס ממקורותיה העצמיים, ללא שימוש במימון חיצוני. מישורים רוכשת את מלוא זכויות הבעלות בשתי החלקות עליהן הוקם הבניין, המשתרעות על שטח כולל של כ-6,658 מ"ר. המבנה משמש למשרדים, אחסנה ושטחי מסחר בהיקף כולל של כ- 33 אלפי מ"ר, וכולל גם כ-425 מקומות חניה.

נכון למועד חתימת ההסכם, עומד שיעור התפוסה בבניין על כ-20% בלבד, ושיעור התפוסה בשטחי החניה עומד על כ-90%. עיקר שטחי החניה מושכרים לגורמים שאינם שוכרים שטחי משרדים בבניין. דמי השכירות השנתיים שמניב הנכס עומדים כיום על כ-3 מיליון שקל, וה-NOI הנגזר מכך מוערך בכ-1.5 מיליון שקל לשנה. החברה צופה כי לאור שיעור התפוסה הנמוך, יתכן ויידרשו השקעות לצורך התאמת הנכס להסכמי השכירות העתידיים שייחתמו.

העסקה הנוכחית מצטרפת לשלוש עסקאות שכבר ביצעה החברה השנה כאמור. בחודש ינואר דיווחה מישורים על הסכם לרכישת בניין משרדים ומסחר באזור התעשייה של העיר רעננה בתמורה לכ-22.5 מיליון שקל; באפריל חתמה החברה על עסקה לרכישת בניין משרדים בעפולה בתמורה לכ-30 מיליון שקל; בחודש מאי חתמה על עסקה לרכישת מלוא זכויות הבעלות במרכז קניות בשם "Shops at the Arboretum" בעיר ריצ'מונד שבמדינת וירג'יניה, ארה"ב, בתמורה לכ-8.8 מיליון דולר.

לטובת מימון הרכישות השלימה מישורים בחודש יוני גיוס חוב באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה אג"ח ו') בהיקף של כ-62 מיליון שקל. מדובר בסדרה הצמודה לדולר ארה"ב, ללא בטוחות, בעלת מח"מ של כ-5 שנים - כאשר קרן האג"ח נפרעת בין השנים 2019-2024, ובעיקר בשנת 2024 (60% מקרן הסדרה).

מישורים השקעות נדל"ן עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בהשקעות בנדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ-190 אלף מ"ר. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-265 מיליון שקל, והונה העצמי (המיוחס לבעלי המניות), נכון ל-31 במרץ, הסתכם בכ-389 מיליון שקל. 

החברה היא גם בעלת השליטה (51%) בסקייליין, המפעילה נכסים מניבים ופיתוח קרקעות בקנדה ובארה"ב, ונסחרת בת"א בשווי שוק של כ-425 מיליון שקל. הונה העצמי (המיוחס לבעלי המניות) של סקייליין, נכון ל-31 במרץ, הסתכם בכ-674 מיליון שקל.

 

"שער הנמל" בחיפה. נרכש על ידי מישורים "שער הנמל" בחיפה. נרכש על ידי מישורים "שער הנמל" בחיפה. נרכש על ידי מישורים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
חישוב פשוט הם שילמו 1,700 שקל למטר- בעוד האזרח משלם 12,000 שקל למטר...
אל תתבלבלו, אנחנו בתוך בועה נדלנית חמורה, אך זו עסקה טובה בכל מצב... כי המחיר הוא לא יקר בכלל ביחס לשטח שמקבלים והתשואה שתבוא אחרי זה משכירות... אל שלא תטעו ותחשבו שבגלל שהטייקונים קונים נדל"ן הנדל"ן ימשיך לעלות... כי הם קונים אותו בזול, רק אתם קונים אותו במחירי בועה...
אריה  |  19.07.17
1.
בניין שער הנמל
בניין מרהיב ששועבד כולו לטובת החניון שנמצא במרכז הבניין ודופק את המשרדים שהם "איים" בבניין. תפוסה של 15% ויש צורך להשקיע לפחות עוד כ20 מליון שקל בשיפוצים כדי להביא לאכלוס מלא. מישורים גייסו בריבית של 5.5% הם צריכים לעבוד מהר ויפה כי יש אפשרות להשגת תשואה מעולה כאן, אבל צריך לעבוד קשה ולהשקיע.
ניקוס  |  19.07.17