אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימג'רי מחיפה גייסה 7 מיליון דולר בהובלת סמסונג צילום: נמרוד גליקמן

אימג'רי מחיפה גייסה 7 מיליון דולר בהובלת סמסונג

החברה פיתחה פלטפורמה לראייה ממוחשבת מתקדמת, שמאפשרת פענוח תמונה ללא תלות באיכות הצילום - וביצועיה מהירים פי 10 מהפיתוח המקביל של גוגל. בסבב הגיוס השתתפה קרן Takwin, המשקיעה הראשונה באימג'רי

19.07.2017, 10:39 | מאיר אורבך

הסטארט-אפ אימג'רי מחיפה, שפיתח פלטפורמת ראייה ממוחשבת מתקדמת, גייס 7 מיליון דולר. את ההשקעה הובילה חברת סמסונג ובסיבוב השתתפו גם קרן תקווין (Takwin), המשקיעה המקורית בסטארט-אפ, ומשקיעים מארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

אימג'רי נוסד על ידי שני פלסטינאים ממזרח ירושלים: אדהם גזאלי, חוקר מוח בהשכלתו, ומאג'ד ג'ובעה, מתכנת. הסטארט-אפ פיתח פלטפורמה ייחודית המקנה למחשבים הבנה ויכולת קטלוג של עצמים. מדובר בתת-תחום מורכב של ראיית מכונה, שבו אלגוריתמיקה מורכבת מאפשרת לחקות את האופן שבו המוח האנושי מקטלג דברים וכך מחשב יכול להבין מה כלול בכל תמונה.

עימאד תלחמי, ממייסדי קרן Takwin, צילום: נמרוד גליקמן עימאד תלחמי, ממייסדי קרן Takwin | צילום: נמרוד גליקמן עימאד תלחמי, ממייסדי קרן Takwin, צילום: נמרוד גליקמן

הטכנולוגיה של הסטארט-אפ מבוססת על רשתות נוירונים ולמידה עמוקה, בשונה מרוב הפתרונות הקיימים, המבוססים על השוואה לבסיסי נתונים עצומים. בעקבות כך, יודעת הפלטפורמה להגיד מהו כל פריט גם בתמונות מורכבות שמלאות בפרטים בלי תלות באיכות הצילום. נוסף על כך יודעת הפלטפורמה לסמן את מיקום הפריטים, כולל בצילום וידאו, ולנתחם בזמן אמת.

הפלטפורמה של אימג'רי היא הגדולה בעולם מסוגה ויש המעריכים כי היא גדולה פי חמישה ומהירה פי עשרה ויותר מפלטפורמות אחרות, כגון זו של גוגל. רמת הדיוק שלה היא הגבוהה בתחום, והיא מסוגלת לעבוד על כל מכשיר, כולל ניידים, גם ללא חיבור לאינטרנט.

אימג'רי מעסיק 15 עובדים, והוא חברת פורטפוליו של קרן תקווין, המתמחה בהשקעות ביזמי הייטק ערבים. הקרן הוקמה על ידי קרן אמליה, JVP ועימאד תלחמי, שמשמש כיו"ר שלה. את אימג'רי ייצג משרד עוה"ד פישר בכר ואת סמסונג ייצג משרד עוה"ד פרל כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות