אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות דרשה למנות דח"צ מטעמה - בזק סירבה צילום: עמית שעל

פסגות דרשה למנות דח"צ מטעמה - בזק סירבה

בזק קבעה שאין לדרישה תוקף ללא הצעת מועמד חלופי - והעבירה את התגובה 3 שעות לפני הדד ליין להצעת מועמד. הצעת כלל ביטוח למינויו של שלום הוכמן תובא לאסיפת בעלי המניות

19.07.2017, 11:17 | רחלי בינדמן

חברת בזק דחתה את הדרישה של בית ההשקעות פסגות בעניין מינוי הדירקטור החיצוני, בדרך שלא הותירה לפסגות אפשרות תגובה מהותית. 

קראו עוד בכלכליסט

בית ההשקעות פסגות שיגר מכתב ביום ראשון מכתב להנהלת בזק,  בדרישה להעלות על סדר היום של אסיפת בעלי המניות מועמד מטעמם לכהונה כדח"צ. זאת במקומו של חגי הרמן, המסיים קדנציית כהונה ראשונה. חברת כלל ביטוח שלחה בנפרד מכתב בעל אופי דומה.

ל"כלכליסט" נודע כי היועצים המשפטיים של בזק העבירו רק אתמול בשעה 21:00 בערב תגובה לדרישת פסגות בעניין הדח"צ. בתגובה נאמר כי לנוכח העובדה שבפסגות לא הוגש שם של מועמד חלופי, עמדתם נדחית. בכך הותירו לפסגות שלוש שעות בלבד להצעת מועמד מטעמם, שכן על פי התקנות המועד האחרון להגשת ההצעה היה בשלישי בחצות.

בניגוד למקרה פסגות, בדרישה שהעבירה כלל ביטוח לבזק כן נכללה הצעה למועמד החלופי שלום הוכמן, והצעה זו אכן תובא לאסיפת בעלי המניות. ככל הידוע, אין הסכמה בקרב המוסדיים לגבי מועמדותו של הוכמן, בפרט מכיוון שכיהן עד לפני שנתיים כיו"ר ועדת ההשקעות בחברת הגמל של כלל ביטוח. איתור מועמד מוסכם על ידי המוסדיים אינו פשוט, לנוכח מגבלות התיאום ביניהם כגופים מתחרים.

מנכ״ל פסגות ברק סורני, צילום: עמית שעל מנכ״ל פסגות ברק סורני | צילום: עמית שעל מנכ״ל פסגות ברק סורני, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות