אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הכדורגל הספרדי נתקע בגלל מאסרו של נשיא ההתאחדות" צילום: איי אף פי

"הכדורגל הספרדי נתקע בגלל מאסרו של נשיא ההתאחדות"

המעצר הדרמטי אמש של נשיא התאחדות הכדורגל הספרדי אנחל מריה וייאר, משפיע על הכדורגל הספרדי. ההשפעה המיידית היא על הגרלת סדר המשחקים בליגה שתוכננה ליום חמישי במשרדי ההתאחדות לכדורגל ונדחתה

19.07.2017, 17:55 | שירות כלכליסט

המעצר הדרמטי אמש של נשיא התאחדות הכדורגל הספרדי והבכיר באופ"א ופיפ"א, אנחל מריה וייאר, משפיע כבר עכשיו על הכדורגל הספרדי. ההשפעה המיידית היא על הגרלת סדר המשחקים בליגה שתוכננה ליום חמישי במשרדי ההתאחדות לכדורגל ונדחתה. גורמים בליגות הכדורגל בספרד טוענים כי "הכדורגל הספרדי נתקע בגלל מאסרו של נשיא ההתאחדות".

קראו עוד בכלכליסט

משרדי ההתאחדות לכדורגל בספרד. וייאר עצור ביחד עם בנו, גורקה ועסקנים אחרים בהתאחדות לכדורגל הספרדית. הם עצורים כחלק מעבודה של צוות מיוחד שעוסק בשחיתות בספורט וקיבל את המדנט מהרשויות הספרדיות. , צילום: איי אף פי משרדי ההתאחדות לכדורגל בספרד. וייאר עצור ביחד עם בנו, גורקה ועסקנים אחרים בהתאחדות לכדורגל הספרדית. הם עצורים כחלק מעבודה של צוות מיוחד שעוסק בשחיתות בספורט וקיבל את המדנט מהרשויות הספרדיות. | צילום: איי אף פי משרדי ההתאחדות לכדורגל בספרד. וייאר עצור ביחד עם בנו, גורקה ועסקנים אחרים בהתאחדות לכדורגל הספרדית. הם עצורים כחלק מעבודה של צוות מיוחד שעוסק בשחיתות בספורט וקיבל את המדנט מהרשויות הספרדיות. , צילום: איי אף פי

וייאר נעצר ביחד עם בנו, גורקה ועם עסקנים אחרים בהתאחדות הספרדית לכדורגל, כחלק מהפעילות של צוות מיוחד שעוסק בשחיתות בספורט וקיבל את המנדט מהרשויות הספרדיות.

חאבייר טבאס, יו"ר המנהלת של הליגות בספרד, דורש שההגרלה תתקיים כמתוכנן אך ככל הנראה זה לא יקרה. הזמנים הופכים ללחוצים במיוחד בגלל שמשחקי הסופר-קאפ הספרדי אמורים להתקיים ב-13 באוגוסט וב-16 באוגוסט.

על פי הידוע, חקירת ענייניו של וייאר נערכת כבר מ-2016 בעקבות תלונה שהוגשה נגדו בבית המשפט הגבוה לצדק בספורט בספרד, המתמקדת בקיום משחקי ידידות של הנבחרת הספרדית לקראת יורו 2016. על פי החשדות, בנו של וייאר קיבל כסף מהסכמי חסות שקשורים למשחקים נגד בוסניה, שווייץ ודרום קוריאה.

פיפ"א, ארגון הכדורגל העולמי בו וייאר נחשב לבכיר, לא הגיבה על המאסר וטענה כי מדובר ב"עניין פנימי" בספרד, זאת כדי להרחיק את עצמה משחיתויות נוספות. אך כעת ידוע כבר ש-17 מתוך 22 האנשים שהעניקו את המונדיאלים ב-2018 ו-2022 לרוסיה וקטאר חשודים בשוחד, הורשעו בשוחד או נמצאים במעצר.

וייאר מנהל את הכדורגל בספרד כבר כשלושה עשורים ולמרות חשדות רבים כלפיו הוא הצליח להגיע רחוק מאוד - הוא בכיר בפיפ"א וסגן נשיא אופ"א. ייתכן שאם יימצא אשם בשחיתות יצטרך לעזוב את התפקידים שלו בגופים הבינלאומיים ובהתאחדות לכדורגל יקיימו בחירות שיחליפו א המשטר אחרי שמונה קדנציות של וייאר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות