אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפנטגון שכר דירה במגדל טראמפ ב-130 אלף דולר בחודש, והנשיא בכלל לא שם צילום: גטי אימג'ס

הפנטגון שכר דירה במגדל טראמפ ב-130 אלף דולר בחודש, והנשיא בכלל לא שם

המשרד חתם על חוזה מאפריל השנה עד ספטמבר 2018 בשווי 2.39 מיליון דולר. הדירה נועדה לשימוש הלשכה הצבאית של הבית הלבן, שאחראית על אספקה של צרכי הרפואה, מזון, תחבורה ותקשורת של הנשיא

19.07.2017, 17:29 | שירות כלכליסט
דונלד טראמפ אמנם לא ישן אפילו לילה אחד בדירתו במגדל טראמפ בניו יורק מאז הפך לנשיא ארה"ב, אך זה לא מפריע למשרד ההגנה האמריקאי לשלם דמי שכירות של 130 אלף דולר בחודש לדירה בבניין עבור משרד הסיוע הצבאי, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

משרד ההגנה חתם על חוזה בשווי 2.39 מיליון דולר עבור הדירה בשטח של כ-320 מ"ר במגדלי טראמפ בין ה-11 באפריל 2017 ועד ה-30 בספטמבר 2018. הדירה נועדה לשימוש המשרד הצבאי של הבית הלבן, שאחראי על אספקת צרכי הרפואה, המזון, התחבורה והתקשורת של הנשיא.

 , צילום: שאטרסטוק , איי פי צילום: שאטרסטוק , איי פי  , צילום: שאטרסטוק , איי פי

משרד ההגנה אף הסכים לשלם 180 אלף דולר עבור 20 הימים באפריל שבהם שכר את המקום, ועוד 130 אלף דולר בחודש החל ממאי. העלות גבוהה במידה ניכרת מהתעריף בשוק לדירות דומות בבניינים סמוכים. למעשה, המחיר הופך את המקום לאחת הדירות השכורות היקרות במנהטן. לשם השוואה, הדירה היקרה ביותר המוצעת להשכרה במגדלי טראמפ היא דירת 4 חדרים בגודל 346 מ"ר המוצעת ב-50 אלף דולר בחודש לא מרוהטת או 60 אלף דולר מרוהטת.

משרד ההגנה אינו היחיד שמתמודד עם הוצאות מוגברות בשל נטייתו של טראמפ לבקר בנכסיו ברחבי המדינה. כך למשל השירות החשאי, ביקש תוספת של 25.7 מיליון דולר לתקציב של 2018 כדי לכסות את ההוצאות הקשורות לאבטחת מגדל טראמפ ושאר הנכסים של הנשיא בניו יורק.

ממשרד ההגנה נמסר בתגובה כי הדירה אינה שייכת לטראמפ, כך שטראמפ לא מרוויח באופן אישי מחוזה השכירות. לפי בדיקת ה"וול סטריט ג'ורנל", הבעלים של הדירה הוא איש העסקים ג'ואל אנדרסון, יו"ר חברת אנדרסון מדיה קורפ, מפיצה של קלטות די.וי.די וספרים. על פי האתר של החברה, אנדרסון מכהן במועצת המנהלים של מגדל טראמפ.

מגדל טראמפ בניו יורק, צילום: גטי אימג מגדל טראמפ בניו יורק | צילום: גטי אימג'ס מגדל טראמפ בניו יורק, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות