אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזרבייג'ן: 3 שנות מאסר לבלוגר הישראלי אלכסנדר לפשין

אזרבייג'ן: 3 שנות מאסר לבלוגר הישראלי אלכסנדר לפשין

לפשין הוסגר מבלארוס לפני חמישה חודשים בטענה כי נכנס לחבל המריבה נגורנו קראבך בניגוד לחוק. הוא פרסם מאמרים בעקבות ביקוריו והואשם בהעלבת הנשיא האזרי ובפגיעה בביטחון המולדת

20.07.2017, 11:57 | שירות כלכליסט

הבלוגר הישראלי אלכסנדר לפשין, שביקר באופן לא חוקי בשטחים המוחזקים באזרבייג'ן וקשר קשר עם עבריינים מקומיים, נידון ל-3 שנות מאסר בבית המשפט לפשעים חמורים בבירת אזרבייג'ן באקו.

לפשין, תושב חיפה ובעל אזרחות ישראלית, רוסית ואוקראינית, נעצר לפני כחודשיים בבלרוס לאחר שהואשם בפרסום מאמרים נגד אזרבייג'ן שאותה כינה "רודנות", וקרא להענקת עצמאות לחבל נגורנו קראבך שנאבק על הכרה מצד הרפובליקה המוסלמית. בזמנו ניסה עורך דינו של לפשין לפנות לרשויות בבלארוס לבקשה דחופה למקלט מדיני, אך הסיכויים לאישור הבקשה נדחו.

הבלוגר אלכסנדר לפשין הבלוגר אלכסנדר לפשין הבלוגר אלכסנדר לפשין

לפשין פרסם את המאמרים בעקבות שני ביקורים בחבל המריבה באזרבייג'ן, ועורר את זעמם של האזרים שהוציאו נגדו צו מעצר באשמת בגידה בחודש דצמבר האחרון. לפשין הואשם בהעלבת הנשיא האזרי אילהם אלייב ובפגיעה בביטחון המולדת, עבירה שעונשה המירבי במדינה הוא 20 שנות מאסר. בבקשת ההסגרה הרשמית נכתב כי לפשין נכנס לחבל הארץ בניגוד לחוק המקומי, עבירה שדינה עונש מאסר במשך 7-5 שנות מאסר.

הישראלי שלח מכתב התנצלות לנשיא אלייב באמצעות קונסולית ישראל בבלארוס יוליה רחינסקי ספיבקוב, שהעידה לאחר ביקורו במעצר כי מצבו הנפשי ירוד. ספיבקוב ציינה כי אמו של לפשין שלחה לנשיא האזרי בקשת חנינה, בנוסף למכתב של בנה.

ישראל פעלנ מאחורי הקלעים בניסיון למנוע את הסגרתו, ועבדה בתיאום עם רוסיה שמתנגדת להסגרה. בזמנו ציין שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי המדינה מתנגדת להסגרתו של לפשין ולהעמדת עיתונאים ואזרחים לדין פלילי בשל ביקור באזורים מסוימים. לברוב הוסיף כי רוסיה מתנגדת גם להסגרה למדינה שלישית וכי דרך זו אינה מקובלת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות