אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שינויים דרמטיים בגביע אפריקה לאומות צילום: איי אף פי

שינויים דרמטיים בגביע אפריקה לאומות

שינויים שיזמה קונפדרציית הכדורגל האפריקאי ומחכים לאישור רשמי ישנו את מועד הטורניר שעד כה התקיים בחורף - לחודשי הקיץ, ויגדילו את מספר הקבוצות המשתתפות בו מ-16 ל-24. יו"ר התאחדות הכדורגל הניגרית: "יותר הזדמנויות לכדורגלנים ברחבי היבשת"

20.07.2017, 13:54 | שירות כלכליסט

שינויים דרמטיים באליפות אפריקה לאומות בכדורגל מחכים לאישור רשמי בכנס התאחדויות הכדורגל של אפריקה. קונפדרציית הכדורגל האפריקאי (CAF) דנה בשינויים בשבוע האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי יו"ר ההתאחדות הכדורגל הניגרית, אמג על פי יו"ר ההתאחדות הכדורגל הניגרית, אמג'ו פיניק, המהלכים "יגדילו את ההכנסות של CAF בצורה דרמטית - עד פי 3 מההכנסות שלנו כיום". | צילום: איי אף פי על פי יו"ר ההתאחדות הכדורגל הניגרית, אמג

הטורניר שנערך לאורך שנותיו בחודשים ינואר ופברואר, יעבור לסוף העונה בכדורגל האירופי - לחודשים יוני ויולי. בנוסף, הרכב הטורניר יגדל מ-16 קבוצות ל-24 קבוצות. למרות שעלתה הצעה לערוך אותו כל ארבע שנים, בדומה לטורנירים אחרים, הוא עדיין ייערך כל שנתיים.

גם ליגת האלופות האפריקאית תשנה את הזמנים שלה ותשוחק מאוגוסט עד מאי ולא מתחילת השנה הקלנדרית עד סופה, כפי שהייתה עד כה.

על פי יו"ר התאחדות הכדורגל הניגרית, אמג'ו פיניק, המהלכים "יגדילו את ההכנסות של CAF בצורה דרמטית - עד פי שלושה מההכנסות שלנו כיום".

וועדה מיוחדת של CAF תאשר היום את השינויים לפני אישור סופי בשבוע הבא. לפי פיניק השינויים "יתנו לכדורגלנים ברחבי היבשת יותר הזדמנויות."

הטורניר שנערך במהלך החורף האירופי - בזמן עונת הכדורגל האירופאית - היה נקודת מחלוקת בין פיפ"א והמועדונים שלא פעם כעסו על כך שאיבדו שחקנים לחודש ויותר באמצע העונה. לעיתים התזמון של אליפות אפריקה לאומות גרם לקבוצות לוותר על כישרונות אפריקאים.

הוועדה המיוחדת דורשת גם שיהיו סטנדרטים גבוהים יותר לקביעת מארחות אליפות אפריקה בעתיד - במיוחד בכל הנוגע למגרשים ומלונות. כך שהגדלת הטורניר ל-24 קבוצות עשויה למנוע ממדינות רבות לארח את הטורניר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות