אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים גבוהים של 1.25 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח של אי.די.בי צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

ביקושים גבוהים של 1.25 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח של אי.די.בי

החברה ביקשה לגייס 200-300 מיליון שקל, אך בעקבות הביקוש הגבוה מצד המוסדיים תגדיל את הסכום ל-560 מיליון שקל

20.07.2017, 20:56 | גולן חזני

שינוי המומנטום באי.די.בי נמשך. ביקושים גבוהים מאוד נרשמו הערב (ה') בהנפקת סדרת האג"ח החדשה של החברה. בשלב המוסדי הזרימו הגופים השונים ביקושים של 1.25 מיליארד שקל. הריבית תעמוד ככל הנראה על 4.95%-5% לשנה.

התוכנית של אי.די.בי היתה לגייס 200-300 מיליון שקל, אך לנוכח הביקושים הגבוהים צפויה החברה להגדיל את הגיוס ל-560 מיליון שקל. אי.די.בי נשלטת בידי אדוארדו אלשטיין ומנוהלת בידי שולם לפידות. לפני שנה וחצי היתה אי.די.בי עדיין במצב של חשש ממשי לחדלות פרעון.

הסדרה החדשה תעמוד לפירעון בתשלום אחד ב-30 בדצמבר 2022, ותובטח בשיעבוד על מניות החברה הבת דיסקונט השקעות; שווי המניות המשועבדות גבוה כעת ב-33% מהיקף החוב.

אדוארדו אלשטיין , צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין | צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין , צילום: עמית שעל

אי.די.בי מחזיקה כיום ב-106.78 מיליון מניות של דסק"ש (71% מהחברה) בשווי של כ-1.5 מיליארד שקל. 46.2 מיליון מניות של דסק"ש משועבדות כיום לטובת מחזיקי סדרת אג"ח י"ב, כך שהיקף הסדרה המקסימלי מוגבל לכ-600 מיליון שקל. ואולם מצב זה עשוי להשתנות במידה שבהמשך תבקש אי.די.בי לבצע פירעון מוקדם לסדרה י"ב, שאמורה להיפרע כבר בנובמבר 2019.

כתב הנאמנות של אג"ח י"ד יהיה מותאם לפתרון שאימצה לדרישות חוק הריכוזיות, ובמסגרתו יועברו החזקותיה בדסק"ש לחברה אחרת בבעלות אלשטיין. כך, שמניות דסק"ש ימשיכו להיות משועבדות לטובת מחזיקי אג"ח י"ד, גם כאשר אותן מניות יועברו מאי.די.בי לחברה האחרת.

אי.די.בי מצויה בעיצומו של מהלך מכירת המניות שלה בחברה הבת דסק"ש לחברה פרטית של אלשטיין בעיסקת בעלי עניין שנועדת לפתור את בעיית השכבות ולעמוד בחוק הריכוזיות.

האג"ח כולל מנגנון שמאפשר העברת המניות לחברה הרוכשת במסגרת הריכוזיות. המשקיעים בהנפקה הביאו בחשבון את העברת המניות בעסקה.

את ההנפקה הובילו אפסילון חיתום ולאומי פרטנרס. כיועצים שימשה פירמת גיזה זינגר אבן והליווי המשפטי הוא של עוד אסתר קורן ממשרד גרוס חודק. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה