אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע אישרה חבילת חילוץ ליוון ב-1.8 מיליארד דולר צילום: בלומברג

קרן המטבע אישרה חבילת חילוץ ליוון ב-1.8 מיליארד דולר

הקרן מעריכה כי גם אם יוון תבצע את הרפורמות שלהן התחייבה, חובה של המדינה יגיע לכ-150% מהתוצר המקומי הגולמי עד שנת 2030 - וייהפך לנפיץ מעבר לנקודה זו

21.07.2017, 12:45 | בלומברג

קרן המטבע הבינלאומית הסכימה לחבילת חילוץ מותנית עבור יוון, בהיקף של 1.8 מיליארד דולר. בכך סיימה הקרן שנתיים של ספקולציות לגבי השאלה האם היא מתכוונת להצטרף לחבילת חילוץ נוספת ולהעניק את הסכמתה, שרבות מהמדינות מגוש היורו המסייעות ליוון דורשות.

קראו עוד בכלכליסט

"כפי שאמרנו פעמים רבות, גם אם תוכנית החילוץ תיושם באופן מלא, יוון לא תוכל להחזיר את החוב - וזקוקה להקלות מצד שותפותיה האירופאיות", אמרה ראש הקרן כריסטין לגארד בהודעה. "יש להסכים על אסטרטגיית חוב המעוגנת בהנחות מציאותיות יותר. אני מצפה לתוכנית שתשיב את קיימות החוב שעליו תהיה הסכמה מהירה בין יוון לשותפותיה האירופאיות".

קרן המטבע העולמית מעריכה כי גם אם יוון תבצע את הרפורמות שלהן התחייבה, חובה של המדינה יגיע לכ-150% מהתוצר המקומי הגולמי עד שנת 2030 וייהפך לנפיץ מעבר לנקודה זו. לפי דו"ח של הקרן שצורף להצהרה, נושיה האירופאים של יוון יכולים לסייע לה באמצעות דחיית מועדי תשלום הקרן או הריבית.

החלטת הקרן להסכים על הסדר מגירה לעת הצורך, משקפת את הפשרה שהושגה ביוני בין שרי האוצר של גוש היורו, שנרתעו מלהעניק ליוון תנאים משופרים לתשלום חובה, לבין קרן המטבע העולמית, שהתנגדה למימון מדינה בעלת חוב, שלדברי הקרן גדול מדי לשם תשלום מלא.

לגארד, צילום: בלומברג לגארד | צילום: בלומברג לגארד, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות