אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם עד מדינה עם מיקי גנור: ירצה שנת מאסר וישלם קנס של 10 מיליון שקל צילום: תומריקו

פרשת הצוללות

נחתם הסכם עד מדינה עם מיקי גנור: ירצה שנת מאסר וישלם קנס של 10 מיליון שקל

גנור הוא הנציג הישראלי של המספנה הגרמנית טיסנקרופ, ונחשב לחשוד המרכזי בפרשה; בית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים - ובערבות של 700 אלף שקל

21.07.2017, 12:53 | זוהר שחר לוי

מיקי גנור, נציג טיסנקרופ הגרמנית והחשוד המרכזי בפרשת הצוללות, חתם היום (ו') על הסכם עד מדינה עם רשויות האכיפה; במשטרה מצפים כי גנור ימסור מידע הנוגע לאנשי ציבור בכירים ויספק ראיות נגדם. לפי ההסדר, גנור צפוי לרצות שנת מאסר בפועל ולשלם 10 מיליון שקל קנס. משמעות הדבר כי הוא לא מקבל חיסיון מלא על הפרטים שימסור במסגרת עדותו. בדיון שהתקיים בצהרים בבית משפט השלום בראשל"צ, אישרה השופטת עינת רון את שחרורו של גנור בהסכמה תחת תנאים מגבילים שנקבעו בין הצדדים ובערבות של 700 אלף שקל. 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

בימים הקרובים ישהה גנור במתקן משטרתי תחת פיקוח של המשטרה, ככל הנראה כדי לנסות ולמנוע הפעלת לחצים עליו שעה שהוא מוסר את גרסתו.

 

בזמן הזה, כך לפי המשטרה, יבקשו לנתק אותו באופן מוחלט מאמצעי תקשורת כמו מחשבים, טלפונים וכו'. עם זאת יזכה גנור לביקורי משפחה ובאי כוחו וזאת בתיאום היאל"כ החוקרת את הפרשה.

בנוסף ייאסר על גנור לצאת מהארץ למשך 90 ימים וכמו כן ליצור קשר עם יתר המעורבים בפרשה למשך חודשיים.

בתחילת השבוע פורסם כי גנור מנהל משא ומתן להפוך לעד מדינה בפרשה, ופרקליטו עו"ד נתי שמחוני התפטר מתפקידו בעקבות כך. 

 

אתמול הוארך מעצרו של גנור פעם נוספת, בהסכמת הצדדים, ב-24 שעות בלבד. מעצרו של אבריאל בר יוסף, המשנה לראש המל"ל לשעבר, הוארך בחמישה ימים.

מיקי גנור בבית המשפט, היום, צילום: תומריקו מיקי גנור בבית המשפט, היום | צילום: תומריקו מיקי גנור בבית המשפט, היום, צילום: תומריקו

לפי החשד בתיק 3000, עסקאות לרכישת כלי שיט וצוללות כללו העברות סכומים גדולים לכיסים פרטיים כשוחד. מטרת רשויות החוק בחתימה על הסכם עד המדינה עם גנור היא להגיע לאנשי ציבור בכירים שקיבלו, לפי החשד, שוחד מידיו.

שבועיים שלמים ישהה גנור במתקן המשטרתי, ויספק גרסה לחוקרים. את מי יפליל? עוד מוקדם לדעת אך ככל הנראה יש בידי גנור מידע רב, כמי שהיה הצד השני כביכול של מערכת השוחד, כלפי גורמים בדרג גבוהה במערכת הביטחון ובצבא וכן נגד חברי כנסת ואולי אף שרים שעמם בא במגע והיו קשורים להחלטות הקשורות לעסקאות רכישת הצוללות. השבועיים הקרובים, בהם ישהה באותו מתקן משטרתי, יובילו למצעד חדש של נחקרים בכירים למשרדי להב 433, חלקם גם כאלה שכבר נחקרו או מסרו עדות בעבר. ייתכן גם שהמידע שיימסר יהיה קשור לעורך דינו ולמי שנחשב למקורבו של רה"מ, עו"ד דוד שמרון. יחד עם זאת, העובדה כי לא קיבל חסינות מלאה מרמזת כי המידע לא יוביל את החוקרים לראש הממשלה, בנימין נתניהו. בכל מקרה לאחר עדותו של גנור וחקירתם של המעורבים שיעומתו עם המידע שסיפק גנור, יבוצעו בין הצדדים גם עימותים, בין השאר בין גנור לבין עו"ד שמרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות