אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ימשיך לעלות? "היורו עשוי להגיע ל-1.2 דולר עד סוף השנה" צילום: בלומברג

ימשיך לעלות? "היורו עשוי להגיע ל-1.2 דולר עד סוף השנה"

המטבע האירופי כבר עלה אתמול לרמה של 1.166 דולר, והאנליסטים מסבירים זאת בשיפור בכלכלת היבשת ובירידה באמון המשקיעים על רקע הבעיות בממשל טראמפ

22.07.2017, 12:01 | שירות כלכליסט
מטבע היורו עשוי להגיע לרמה של 1.20 דולר לפני סוף השנה, כך להערכת אנליסטים שמאמינים כי הוא יתחזק על רקע גל של נתונים כלכליים משופרים מגוש היורו וירידה באמון המשקיעים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

היורו טיפס שלשום (ה') לשיא של שנתיים - 1.655 דולר , על רקע דבריו של מריו דראגי, נשיא הבנק האירופי המרכזי, שגוש היורו מציג סימנים של שיפור. הוא התייחס גם לאפשרות שבסתיו יחלו דיונים בנוגע לעריכת שינויים בתוכנית ההקלה הכמותית. במהלך המסחר אתמול כבר הגיע היורו לרמה של 1.166 דולר. 

מריו דראגי, צילום: איי אף פי מריו דראגי | צילום: איי אף פי מריו דראגי, צילום: איי אף פי

"אני חושב ששער החליפין בין היורו והדולר החל לזוז לעבר איזון", הגיב וסיליוס גקיונקיס מיוניקרדיט, "היורו לא הוערך מספיק כבר זמן מה, ועכשיו השוק החל לתמחר אותו בהתאם לנורמליזציה הצפויה מצד הבנק האירופי".

דראגי אמנם לא הציב לוח זמנים להידוק המדיניות המוניטארית, אך האנליסטים מעריכים כי הבנק המרכזי עשוי להכריז כבר בספטמבר על הכוונה להפחית את תוכנית רכישת הנכסים בתחילת 2018, ומשם יעבור להעלאות הדרגתיות של הריבית.

"המשקיעים מאמינים שתוכנית ההקלה הכמותית של הבנק האירופי המרכזי תעמוד על 40 מיליארד יורו בחודש במהלך הרבעון הרביעי של 2017", אמר ל-CNBC בוב פרקר מחברת ההשקעות Quilvest, "זו הדעה שלי בשלושת החודשים האחרונים, ולהערכתי תוכנית ההקלה הכמותית תסתיים ב-2018". באפריל צומצם היקף הרכישות מ-80 מיליארד יורו ל-60 מיליארד יורו.

ההערכות הללו מהוות סימן חיובי עבור היורו. המטבע חווה תנודתיות רבה מאז נפל בינואר לשפל של 1.0404 דולר, אך לאחרונה נהנה ממומנטום חיובי נגד הדולר, שנחלש על רקע הבעיות הפוליטיות בוושינגטון והשאלות לגבי המשך שלטונו של הנשיא דונלד טראמפ. לפיכך, פרקר מעריך כי היורו יכול לטפס לרמה של 1.20 דולר עד סוף השנה, וב-2018 לעלות אף ל-1.25 דולר.

"הנתונים מגוש היורו מצביעים על מגמה חיובית והפחתת הסיכון לדפלציה. לעומת זאת, הנתונים האחרונים מארה"ב - בנוגע למכירות הקמעונאיות ולאינפלציה - היו חלשים ומצביעים על כך שהפד יאט את העלאות הריבית", הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות