אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי יוגב פועל להדחת חבר ליכוד מדירקטוריון עמידר צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אורי יוגב פועל להדחת חבר ליכוד מדירקטוריון עמידר

יו"ר רשות החברות הממשלתיות שלח לדירקטור צביקה סלוצקי מכתב לפני שימוע, שממנו עולה כי התנהלותו היתה נגועה באינטרסים פוליטיים

23.07.2017, 06:50 | דותן לוי וליאור גוטמן

חבר הליכוד צביקה סלוצקי מועמד להדחה מדירקטוריון עמידר, כך עולה ממכתב לפני שימוע ששלח לו יו"ר רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב והגיע לידי "כלכליסט". המכתב, שנמעניו הם גם שר הבינוי יואב גלנט ושר האוצר משה כחלון, נשלח לאחר שיו"ר עמידר הפורש יצחק לקס העביר לרשות החברות הממשלתיות תלונה בנוגע להתנהלותו של סלוצקי, ולפיה מצד אחד הוא הפגין מעורבות נמוכה בוועדות הדירקטוריון, ואף החסיר חמש ישיבות דירקטוריון מתוך 16, ומצד שני הפגין מעורבות יתר בסוגיות מסוימות - ככל הנראה בשל אינטרסים פוליטיים.

קראו עוד בכלכליסט

כך למשל במקרה שבו הוחלט לזמן לשימוע את איתן נייזברג, סמנכ"ל פיתוח עסקי בעמידר, אמר סלוצקי כי לפני שיחתום על הזימון לשימוע, עליו להתייעץ עם סגן שר השיכון ז'קי לוי, הנחשב למקורבו. בהמשך שלח מסרונים שפקפקו במניעים של היו"ר להדחת נייזברג, וכינה את ההדחה "מחטף".

במקרה אחר גילה סלוצקי עניין יתר בזימון לשימוע של מזכירת החברה הגר קאופמן שרן, אשתו של דוד שרן, שמשמש כמזכיר חברת קצא"א. שרן הואשמה כי שינתה פרוטוקולים בחברה, והוסיפה את שמה לרשימת בעלי משרה בכירה שעל פיטוריהם חלות הגבלות. סלוצקי כינה את פיטוריה של שרן "חיסול חשבונות", ואף אמר: "אני נדהם לקרוא את מכתבו של עו"ד גדעון פישר לראובן קפלן בקשר עם השעייתה של הגר שרן, מזכירת החברה.

"מהמכתב עולה שכל 'הפרשה' נתפרה בתפרים גסים ומעוררת שאט נפש ובוז, בייחוד כלפי יו"ר הדירקטוריון לקס, ששלהי כהונתו מביישים את ימיו הטובים בחברה. לא רק שאתה נוהג בכוחניות וברגל גסה בעובדי החברה, אתה נוהג בזלזול גמור בחברי הדירקטוריון... אינני יודע מי הוא כלי המשחק בידיו של מי אך הצעת הייעול שלי היא שהחוקרים שזומנו לטפל ב'פרשה' יעמיקו לבדוק את המניעים האמיתיים שמסתתרים מאחוריה, ועד אז יש להשיב לאלתר את הגר לתפקידה ולמעמדה".

כאשר דיבר על מהלך ההדחה של שרן בישיבת דירקטוריון פנה אליו הדירקטור שמעון הייבלום ואמר לו: "מעניין, אף ישיבה לא דיברת, פתאום היום אתה מדבר. שנה אתה בדירקטוריון לא פותח את הפה".

בעקבות שני המקרים כתב לקס: "מכל האמור לעיל עולה כי הדירקטור סלוצקי פועל בניגוד עניינים גמור, תוך הפרת חובת הנאמנות שלו לחברה, כאשר אל מול עיניו לא עומדת טובתה של החברה, אלא טובת המקורבים אליו".

אורי יוגב, צילום: אוראל כהן אורי יוגב | צילום: אוראל כהן אורי יוגב, צילום: אוראל כהן

במכתב לפני שימוע יוגב הזכיר את התנהלות סלוצקי בעניין נייזברג וכתב: "נראה כי הצורך בקבלת עמדת סגן השר כתנאי לגיבוש עמדתך אינה עולה בקנה אחד עם החובה המוטלת עליך כדירקטור בחברה ממשלתית".

על ההיעדרויות של סלוצקי כתב יוגב: "למותר לציין שהיעדרות משש ישיבות דירקטוריון במהלך שנה מהווה עילה לפקיעת הכהונה". עוד נכתב: "מהפרוטוקולים של הדיונים השונים עולה כי מעורבותך בישיבות שבהן אתה נוכח היא דלה", ובהמשך ציין יוגב את התערבות סלוצקי בנושא פיטורי נייזברג ושרן: "עלה חשש שמא מעורבותך בנושאים אלה בלבד לא נעשתה בהכרח מטעמים של טובת החברה".

צביקה סלוצקי מונה בעבר על ידי אביו של ז'קי, השר לשעבר דוד לוי, לתפקיד בצפון, ובעת שלוי הבן כיהן כראש עיריית בית שאן מינה אותו לתפקיד מנכ"ל העירייה. כן עמד סלוצקי בעבר בראש רשות ניקוז הכינרת.

מצביקה סלוצקי לא התקבלה תגובה. מעמידר נמסר כי אינם מעוניינים להגיב לנושא. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות