אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנרצחים בפיגוע בחלמיש: יוסף סולומון וילדיו חיה ואלעד צילום: שאול גולן

הנרצחים בפיגוע בחלמיש: יוסף סולומון וילדיו חיה ואלעד

יוסף סלומון, בן 70, נדקר למוות בפיגוע בחלמיש עם ילדיו - המורה חיה סלומון (46) ואחיה אלעד סלומון, איש מחשבים שהותיר אחריו אישה וחמישה ילדים. הסבתא טובה, שחגגה איתם את הולדת הנכד בעת הפיגוע, נפצעה בינוני ומאושפזת בשערי צדק

22.07.2017, 22:04 | ynet
משפחת סלומון חגגה את הולדת הנכד - ואז המחבל חדר לביתה ורצח שלושה מבני משפחתה. הערב (שבת) הותרו לפרסום שמותיהם של הנרצחים בפיגוע בליל שבת בהתנחלות נווה צוף-חלמיש - יוסף סלומון, בן 70, בתו המורה חיה סלומון (46) ובנו אלעד (35). הסבתא טובה, אשתו של יוסף, נפצעה בפיגוע ומאושפזת במצב בינוני בבית החולים שערי צדק בירושלים.

 

אלעד סלומון התגורר באלעד ועבד כאיש מחשבים. הוא הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים. חברו אסף סיפר: "אלעד היה אדם שמח והיה אבא מסור לחמישה ילדים. הוא לקח הפסקה מהעבודה כדי להיות עם התאומים שנולדו לפני כשנה, ואשתו חזרה לעבוד. הוא היה חברותי ואיש משפחה. הוא היה חובש כיפה אבל עם חברים חילונים כמוני, אישיות. תמיד היה כיף איתו. אלעד היה אדם מאוד מחובר לישראל, מלח הארץ. הוא היה אדם מתון, לא מתלהם, ולא אהב לדבר על פוליטיקה".

 

אבישי פייטלסון, חברו הטוב של אלעד שאותו הכיר ממילואים בשריון, סיפר: "כל מה שאני יכול לומר הוא שמעולם לא יצא לי להכיר אדם טוב ממנו. בהכול. אני מכיר אותו מהמילואים ומהעבודה. מאז נהיינו חברים טובים. היינו נוהגים להיפגש אחת לחודש, כל החבר'ה של המילואים, עושים על האש או שותים יחד. המשפחה שלו הייתה חשובה לו מאוד. הוא אהב את אשתו מאוד מאוד. לא משנה מה היה עושה, כשאשתו הייתה מתקשרת הוא היה עונה. הוא רצה לעזור לה בהכול, עם הילדים".

"אלעד היה מבלה עם ההורים שלו בסופי השבוע ועם המשפחה, אבל הוא לא העלה חששות בנושא", הוסיף. "הוא היה מאוד קשור למשפחה שלו. אחיו הקטן דומה לו שתי טיפות מים והם היו חברים ממש טובים. הוא היה טיפוס ממש משפחתי. מדובר באדם זהב. כל החבר'ה מהמילואים פשוט שבורים. אנחנו ממש מרוסקים".

ראש העיר אלעד, ישראל פרוש, מסר הלילה כי תושבי העיר כולה כואבים את הרצח המזעזע, ואמר כי אלעד סלומון היה מיקירי הקהילה. ''אלו רגעים כואבים לעם ישראל בכלל ולתושבי אלעד בפרט. מצאת השבת אנחנו בקשר עם המשפחה יחד עם צוותי הרווחה, שפועלים כדי לסייע באופן מקצועי. אנחנו מלווים ונלווה את משפחתו של אלעד הי''ד''.

 
(ארכיון), צילום: שאול גולן (ארכיון) | צילום: שאול גולן (ארכיון), צילום: שאול גולן

  

אחותו של אלעד סלומון, חיה, שגם היא נרצחה בפיגוע, הייתה מחנכת כיתה ב' בבית הספר לבנות "נועם המאירי" בלוד.

המחבל היה ביישוב רבע שעה

 

המחבל הפלסטיני שביצע את הטבח יצא לפיגוע שעה ו-40 דקות אחרי שפרסם פוסט פרידה בפייסבוק שבו הצהיר כי הוא יוצא לפעולה משום שיהודים "מטמאים את אל-אקצה". הוא גמא מרחק של כ-2.5 קילומטרים מהכפר קובאר עד לנווה צוף-חלמיש, חדר ליישוב למרות הגדר ההיקפית שסביבה - וביצע את הרצח המשולש.

המחבל נשא עימו תיק שבו היו ארנק וספר קוראן, ובטרם קפץ מעל הגדר "טיהר" עצמו באמצעות התזת מים על גופו מבקבוק שהיה איתו. זהו ביטוי דתי-קיצוני למעשהו - הוא חשב שלא ייצא בחיים מהפיגוע. כשהמחבל חצה את הגדר ההיקפית הופעלה התרעה אלקטרונית, וכעת בודקים כוחות הביטחון מדוע הדבר לא הביא לסיכול הפיגוע. המחבל שעה ביישוב כרבע שעה מהרגע שבו שחצה את הגדר ועד שחייל מיחידת עוקץ, שגר בבית השכן, שמע את הצעקות, מיהר למקום וירה בו.

ביום שאחרי הפיגוע הרצחני בחלמיש מתחו דוברי היישוב ביקורת על מערכת הביטחון בשל העובדה שההתרעה האלקטרונית לא הובילה לסיכול הפיגוע. "אנחנו לא יודעים מה היתה הבעיה. הדברים מתוחקרים. היו החלטות לביצוע - ולא בוצעו. דברים תוקצבו - ולא בוצעו", אמרו דוברי חלמיש, ויקטור וקנין ואופיר שטנבאום. "היום היו פה שר הביטחון והרמטכ"ל. הם יודעים איפה היו הכשלים. אנחנו יודעים מה עלינו לעשות ואנחנו נעשה את זה. נדרוש ונגיע למצב שהביטחון חוזר לפה, לנו ולילדים שלנו". 

המחבל אל-עבד הועבר לידי כוחות הביטחון אחרי ששוחרר מבית החולים בילינסון. מירי החייל שנטרל אותו בזמן הפיגוע נפצע המחבל בינוני. החייל בן ה-22, איש יחידת עוקץ שהיה בחופשה, שחזר את האירועים: "בזמן ארוחת שישי עם המשפחה שמענו צעקות מכיוון בית השכנים. אני ואבא שלי יצאנו וכשראינו שמדובר באירוע יותר חמור רצתי פנימה כדי להביא את הנשק שלי. עמדתי מחוץ לבית וראיתי את המחבל מהחלון. הבנתי שאני צריך לנהוג בקור רוח ולהיות מקצועי. יריתי בו כדור אחד שפגע בו בבטן ונטרל אותו. בעיקר הייתי במקום הנכון ובזמן הנכון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות