אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בברכת הרב: שפע ימים רוצה לגייס 10 מיליון דולר בלונדון

בברכת הרב: שפע ימים רוצה לגייס 10 מיליון דולר בלונדון

חברת חיפוש האבנים היקרות, שנסחרת בת"א לפי שווי של 58 מיליון שקל, הגישה תשקיף לקראת הנפקה בבורסת AIM של החברה־הבת (75%), המחזיקה ברישיונות באזור הקישון

22.07.2017, 22:27 | אורן פרוינד

חברת האקספלורציה לאבנים יקרות שפע ימים, שנסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 58 מיליון שקל, בדרך להנפקה בבורסת AIM בלונדון. החברה הגישה את טיוטת התשקיף ומתכוונת, על פי הדיווח שלה מיום חמישי, לגייס עד 10 מיליון דולר. זאת באמצעות רישום והנפקה ראשונית (IPO) של החברה־הבת (75%), העוסקת בחיפוש יהלומים ומחזיקה ברישיונות באזור נחל הקישון.

בהודעה למשקיעים בתל אביב כתבה שפע ימים: "החברה־הבת השלימה את הליכי עריכת טיוטת התשקיף הראשונה של ההנפקה והגשתה לאישור רשות ניירות ערך בלונדון. המבנה הסופי של ההנפקה, ובכלל כך הסכום הסופי שיגויס, שווי החברה־הבת בהנפקה ושיעור הדילול של האחזקות בה, ייקבעו בהתחשב בסיכומים בין המשקיעים הפוטנציאליים והחברה־הבת במסגרת הגיוס".

בשנה שעברה דיווחה שפע ימים כי מצאה מינרל חדש בנחל הקישון שאינו מוכר למדע, בהסתמך על מחקר של פרופ' וויליאם גריפין. על פי ממצאי המחקר, שבדק את אתרי האקספלורציה של שפע ימים באזור חיפה, התגלו מספר מינרלים שאינם מוכרים למדע, המהותי שבהם הוא טיסטאריט, שעד כה אותר רק במטאוריט בודד שהגיע מהחלל החיצון.

אבי טאוב אבי טאוב אבי טאוב

כמו לגבי כל אבני החן שמצאה שפע ימים, גם בפעם הזו הודיעה הנהלתה כי לא ניתן לקבוע את הערך הכלכלי שלהן. בדו"ח החברה אז נכתב: "לא ניתן להעריך את ערכן הכלכלי של האבנים שמצאה החברה או שאפשר ויימצאו בעתיד בשטחי ההיתרים שבהן היא פועלת, בין היתר משום שפעילות האקספלורציה עדיין בעיצומה. עם זאת, לאור סיווג אבני הקורונדום כאבני חן יעלה ערכן המסחרי".

שפע ימים נוסדה על ידי אבי טאוב לאחר ששמע בשנות השמונים שיחה בין הרבי מילובביץ לראש עיריית חיפה לשעבר אריה גוראל, שבה מציין הרב כי אזור חיפה מבורך באבני חן. בעקבות השיחה החליט טאוב להקים חברה שתעסוק באקספלורציה של אבני חן באזור. החברה גייסה עד כה 15 מיליון דולר, אולם טרם מצאה מצבור יהלומים משמעותי. החברה רשמה בשנת 2016 הפסד של 2.8 מיליון שקל והפסד תפעולי של 1.7 מיליון שקל, בהמשך להפסד ב־2015. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות