אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קנון יואב דופלט פורש - החברה בוחנת מכירת פעילות איי.סי פאואר צילום: סיון פרג'

מנכ"ל קנון יואב דופלט פורש - החברה בוחנת מכירת פעילות איי.סי פאואר

דופלט יוחלף על ידי שני בכירים בקבוצה, ברק כהן ורוברט רוזן, שיכהנו כמנכ"לים משותפים. קנון הודיעה במקביל על מגעים למכירת לפעילות החברה הבת איי.סי. פאואר - על פי הערכות, המכירה תיעשה לפי שווי של לפחות 1.2 מיליארד דולר

23.07.2017, 08:48 | ניר טל ומיקי גרינפלד

מנכ"ל קנון יואב דופלט הודיע לחברה על כוונתו לפרוש מהתפקיד. כך מדווחת הבוקר (א') לבורסה חברת ההחזקות שבשליטת עידן עופר. פרישתו של דופלט תיכנס לתוקף ב-1 בספטמבר 2017.

במקביל עדכנה קנון על מגעים למכירת חלק או כל הפעילות של החברה הבת איי.סי פאואר בדרום אמריקה, שמשמעותה למעשה מכירת החברה עצמה. בשל העובדה שמדובר במו"מ עם מספר גופים זרים שווי התמורה לא פורסם, אך על פי הערכות בקנון, החברה תסכים למכור את כלל האחזקות באיי.סי.פאוואר - הנכס המרכזי והרווחי של קנון - לפי שווי גבוה מזה שננקב בעת הליך ההנפקה שנכשל בחודש פברואר האחרון ועמד על 1.2-1 מיליארד דולר. תהליך זה לא צלח בעקבות ביקושים נמוכים מצד המשקיעים וסירוב של החברה להסכים לשווי נמוך יותר (ראו עוד בהמשך).

קראו עוד בכלכליסט

דופלט יוחלף על ידי שני בכירים בקבוצה שיכהנו כמנכ"לים משותפים, ברק כהן, סגן נשיא בקנון, ורוברט רוזן, יועץ כללי לקנון. השניים ייכנסו לתפקידם מייד עם פרישתו של דופלט בתחילת ספטמבר. במסגרת תפקידו כסגן נשיא היה כהן אחראי על תחומי הפיתוח העסקי וקשרי המשקיעים בחברת ההחזקות. 

דופלט עצמו ימשיך את עבודתו בקנון כיו"ר דירקטוריון החברה הבת איי.סי פאואר, כדירקטור בחברה הבת של איי.סי פאואר OPC (או.פי.סי ישראל), וכדירקטור בחברה הבת צים (שבה מחזיקה קנון 32%). בהתאם, כיו"ר איי.סי פאואר, יוביל דופלט את הליך המכירה של החברה.

מינוים של כהן ורוזן אושר על ידי דירקטוריון החברה. "כהן ורוזן היה מעורבים באופן פעיל בניהולה של קנון מאז הספין אוף שלה מהחברה לישראל בשנת 2015, והם מחוייבים להוביל את קנון תוך מימוש האסטרטגיה שלה, להשיא רווח בפעילות לטובת בעלי המניות", נאמר בהודעת קנון לבורסה.

עוד הודיעה הבוקר קנון על קבלת הצעות לרכישת הפעילות (או חלק מהפעילות) של החברה הבת איי.סי פאואר באמריקה הליטינית או בקאריביים. חברת ההחזקות מציינת כי היא מנהלתי מגעים עם הגורמים המציעים על עסקת מכירה. מדובר בפועל ברכישת כל פעילות איי.סי פאואר, למעט הפעילות בישראל המתבצעת באמצעות חברת או.פי.סי ישראל

בתחילת חודש פברואר השנה ביטלה קנון את הנפקת איי.סי פאואר בבורסת ניו יורק, לאחר שהביקושים בהנפקה היו נמוכים משמעותית מסכום הגיוס המתוכנן. קנון תכננה לגייס 310-389 מיליון דולר במחיר מניה של 12-15 דולר ולפי שווי חברה של 1.27-1.59 מיליארד דולר.

לנוכח ביקושים דלים, בנקאי ההשקעות שהובילו את ההנפקה, מריל לינץ' וקרדיט סוויס, לחצו על החברה להוריד את המחיר ל-10 דולר למניה המשמעות הייתה גיוס בהיקף של כ-260 מיליון דולר בלבד ולפי שווי חברה של 1.06 מיליארד דולר. החברה החליטה שלא לגייס במחיר זה, וציינה בשעתו כי אין לה צורך מיידי בתמורת ההנפקה ולכן תחפש חלופות אחרות. בחודשים שלאחר הביטול עלו ספקולציות שונות לגבי מהלכי גיוס שונים אליהם תצאה הקבוצה. 

ארבעה חודשים לאחר ביטול ההנפקה בניו יורק הודיעה חברת או.פי.סי ישראל (לשעבר תחת השם ICPI), חברה בת של איי.סי. פאואר,  כי היא נערכת להנפקת ראשונית (IPO) בבורסת תל אביב. החברה צפויה לגייס כ-100 מיליון דולר, לפי שווי מוערך של 350 מיליון דולר. בתחילת חודש יוני הגישה החברה תשקיף לרשות לני"ע. דופלט יוביל גם את מהלך ההנפקה של או.פי.סי, כאמור בתוקף תפקידו כיו"ר איי.סי פאואר.

 

יואב דופלט , צילום: סיון פרג יואב דופלט | צילום: סיון פרג' יואב דופלט , צילום: סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות