אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנרב חתמה על הסכם שותפות לבניית מגדל מגורים במנהטן ב-182 מיליון דולר צילום: עמית שעל

מנרב חתמה על הסכם שותפות לבניית מגדל מגורים במנהטן ב-182 מיליון דולר

מנרב ושותפותיה צפויות להקים בניין בן 34 קומות בגודל של 116 אלף רגל רבוע שיכיל כ-100 יח"ד; היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט הינו כ-220 מיליון דולר; חלקה של מנרב בעסקה הינו 25%

23.07.2017, 11:22 | אמיר רוזנבאום

קבוצת מנרב דיווחה היום (א') כי חתמה על הסכם שותפות לרכישת נכס מקרקעין במנהטן שבניו-יורק תמורת 64 מיליון דולר, המיועד להקמת בניין מגורים. עלות ההשקעה הצפויה בפרויקט (כולל עלות רכישת המקרקעין) הינה כ-182 מיליון דולר, והיקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט הינו כ-220 מיליון דולר - רווח גולמי של כ-20%.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, מנרב ושותופתיה צפויות להקים על הנכס הנרכש בניין בן 34 קומות בגודל של 116 אלף רגל רבוע, שיכיל כ-100 יח"ד (בנוסף לשטחי מסחר ושירותים בקומת הרחוב). חלקה של מנרב בעסקה הינו 25%. בחברת הנדל"ן מציינים כי בכוונת השותפות להתקשר עם גורמים מממנים לקבלת מימון בשיעור של עד 85% (לרבות חוב נחות) לצורך רכישת המקרקעין והקמת הפרויקט.

 

בתוך כך, יזרימו הצדדים הון עצמי בסך כולל של כ-30 מיליון דולר, כאשר חלקה של החברה צפוי להסתכם בכ-7.5 מיליון דולר. כמו כן, השלמת העסקה מותנית בהתקיימותם של תנאים מתלים שונים המקובלים לעסקאות מסוג זה, לרבות קבלת היתר בניה כאמור, וזאת עד ליום ה-15 בספטמבר השנה.

 

להערכת החברה, משך הקמת הפרויקט יארך כ-3 וחצי שנים ממועד השלמת העסקה. יחס השקעת ההון העצמי בפרויקט יהיה בהתאם ליחס האחזקות בחברת הנכס באמצעות השותפות (כשחלקה של החברה כאמור כ-25%), כאשר בהתאם למנגנון חלוקת הרווחים שהוסכם עקרונית בין הצדדים, עד להשגת שיעור רווחיות מוגדר תתבצע חלוקת הרווחים ביחס האמור, ומעבר לשיעור הרווחיות יגיע חלקה של החברה כ-50%.

 

חברת הנדל"ן בשליטתו של אברהם קוזניצקי השקיעה עד כה כ-28.3 מיליון דולר בפרוייקטים יזמיים ומניבים בארה"ב (כמחצית מזה בתחום היזמי), שסך השווי ההוגן שלהם והחזרי ההשקעה שהניבו עד כה הסתכמו בכ-40 מיליון דולר. לעניין זה, החברה צופה לממש במהלך 2017 מספר נכסים שהשבחתם מוצתה, כאשר התמורה הצפויה ממימושם תשמש למימון חלקה של החברה כאמור בהון העצמי.

 

אברהם קוזניצקי, צילום: עמית שעל אברהם קוזניצקי | צילום: עמית שעל אברהם קוזניצקי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות