אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מגייסת עובדים לקראת מודל רווח חדש בווטסאפ צילום: בלומברג

פייסבוק מגייסת עובדים לקראת מודל רווח חדש בווטסאפ

הרשת החברתית רכשה את אפליקציית הצ'ט ב-22 מיליארד דולר - אך לא רואה ממנה הכנסות מורגשות. גיוסי עובדים לתחומי שיווק וקשרי לקוחות מצביעים על תוכנית מוניטיזציה חדשה, שצפויה לכלול שירותים ארגוניים

23.07.2017, 11:00 | עומר כביר

אפליקציית המסרים המידיים ווטסאפ (WhatsApp) החלה במהלך לגיוס עובדים שיפתחו מודלי הכנסות לאפליקציה - כך לפי דיווח של אתר recode.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק קנתה את ווטסאפ ב-2014 בעסקה בשווי סופי של כ-22 מיליארד דולר. מאז רשמה האפליקציה קצבי צמיחה משמעותיים, וכיום יש לה 1.2 מיליארד משתמשים פעילים בחודש. ואולם, היא טרם החלה לייצר לפייסבוק הכנסות משמעותיות, על אחת כמה וכמה כאלו שיצדיקו את המחיר הגבוה.

בעבר דווח שהאפליקציה מפתחת תוכנית עסקית שתאפשר ללקוחות עסקיים לשלוח מסרים פרסומיים למשתמשים, ולפני קצת פחות משנה אף עדכנה את תנאי הפרטיות שלה על מנת שיוכלו לאפשר העברת מידע לפייסבוק. בינתיים, אפילו אפליקציית האחות, פייסבוק מסנג'ר, הציגה מודל עסקי משמעותי והחלה בהצגת פרסומות למשתמשים.

פייסבוק רוצה לראות הכנסות. ווטסאפ פייסבוק רוצה לראות הכנסות. ווטסאפ פייסבוק רוצה לראות הכנסות. ווטסאפ

עתה, לפי מקורות recode, נראה שגם ווטסאפ מתחילה לעשות צעדים משעותיים יותר בדרך לפיתוח מודל הכנסות. לדברי האתר, לאחרונה פרסמה החברה שלוש מודעות דרושים שנוגעות למוצרים עסקיים שאין לה. המשרות המדוברות הן מנהל מוצר "שיוביל את פיתוח המוצר של מאמצי המוניטיזציה שלנו", מנהל שיווק מוצר שיתמקד במכירת ושיווק המוצר המדובר ללקוחות, ומנהל תקשורת עסקית שתפקידו יהיה להסביר את המודל העסקי של ווטסאפ לעיתונות.

בין הכישורים שדרושים למשרות אלו נמנים ניסיון בחיפוש ובתשלומים והבנה של שווקים בינלאומיים. לדברי מקור שמכיר את האסטרטגיה של האפליקציה, היא מתמקדת במדינות כמו ברזיל והודו, שם ווטסאפ פופולרית במיוחד, ולכן ההיכרות עם שווקים בינלאומיים חשובה במיוחד. 

מקור אחר אמר שהחברה מתפתחת שירות שיאפשר ללקוחות לתקשר עם עסקים כדי לקבל תשובות, לפתור בעיות ולהשלים עסקאות. מדובר במודל שווטסאפ עובדת עליו כבר זמן מה, ושמייסד האפליקציה יאן קום אף התייחס אליו בעבר. אפליקציית פייסבוק מסנג'ר מציעה שירות דומה, שמשולב עם פלטפורמת הבוטים שלה.

בשלב זה לא ברור מתי מתעדת האפליקציה לחשוף את המודל רשמית. ווטסאפ סירבה להגיב לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות