אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מפטרת 350 עובדים מהמפעלים בישראל צילום: בלומברג

פרסום ראשון

טבע מפטרת 350 עובדים מהמפעלים בישראל

חברת הפארמה מודיעה על שלב נוסף בתהליך הרה ארגון: העובדים שיפוטרו - ממרכזי הפעילות כפר סבא וטבע טק. ההסתדרות: "לא נסכים לשום מהלך חד צדדי שבו יפוטרו עובדים בחברת טבע"

23.07.2017, 12:44 | דרור רייך

טבע מודיעה על שלב נוסף בתהליך הרה-ארגון וההתייעלות, עם פיטורי עובדים בישראל, במפעל בכפר סבא ובמרכז טבע טק - ל"כלכליסט" נודע כי מדובר ב-350 עובדים.  

קראו עוד בכלכליסט

"התכנית הינה חלק ממהלך גלובאלי רחב ונועדה לחזק את התחרותיות של אתרי הייצור בישראל תוך הבטחת מרכזיותם לטבע גם בעתיד", נמסר בהודעת טבע.

מפעל טבע כפר סבא מונה כ-1,600 עובדים ומייצר בין היתר את תרופת הגדל של החברה – הקופקסון. טבע-טק מייצר בעיקר את חומרי הגלם ומעסיק כ-1,150 עובדים.

בטבע יש כמה ועדי עובדים ולא גוף אחד, בעיקר לנוכח הרכישות שביצעה במהלך השנים. נכון לינואר 2017 מועסקים ב־12 אתרי טבע בישראל כ־7,000 עובדים.

על פי ההסתדרות המהלך לא נעשה בהסכמה עם הארגון - אלא שטבע יוצאת למהלך הפיטורים הנוכחי בהתייעצות עם וועד העובדים, ואינה מבקשת הסכמה.

דובר ההסתדרות יניב לוי מסר בתגובה: ״לא נסכים לשום מהלך חד צדדי שבו יפוטרו עובדים בחברת טבע. אנו מצפים מהנהלת החברה לנהוג באחריות ולא להכניס את מפעלי טבע בישראל לשורה של מאבקים שיביאו לסחרור מערכת יחסי העבודה״. 

מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג, צילומים: עמית שעל, בלומברג מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג | צילומים: עמית שעל, בלומברג מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג, צילומים: עמית שעל, בלומברג

ח"כ איציק שמולי על הפיטורים בחברת 'טבע': "רק בישראל חברה כמו טבע יכולה לקבל כל שנה מיליארדי שקלים בהטבות מס ובתמורה לפטר מאות עובדים באופן חד צדדי מטעמי התייעלות. קוראים לזה חזירות וצריך לעצור את זה. או שיש הטבת מס ובצדה תוספת השקעות ותעסוקה או שאין הטבת מס. ההפקרות הקיימת שבה המדינה נותנת ומקבלת בחזרה סטירה מצלצלת לא יכולה להימשך עוד".

ממשרד הכלכלה נמסר: "אנו נמצאים בתקופה בה ישנו ביקוש גבוה לעובדים בתעשייה בכל הארץ, ואנו, בשיתוף פעולה עם התעשייה הישראלית, נפעל לסייע לעובדים שיקלטו מחדש בשוק העבודה. משרד הכלכלה עומד לרשות חברת טבע, ומוכן להעמיד לרשותה את כלי הסיוע של המשרד, דברים אלו נאמרו גם למנכ"ל החברה פרופ' פטרבורג על ידי שר הכלכלה, אלי כהן, לאחרונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות