אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איוב קרא: נפעל להוזלה נוספת במחירי הסלולריים צילום: אוהד צויגנברג

איוב קרא: נפעל להוזלה נוספת במחירי הסלולריים

שר התקשורת מבקש לתקן את הצו המסדיר את היבוא והסחר של מכשירי טלפון סלולריים, כך שבין השאר יוענק פטור מלא מרישיון סחר לבעלי חנויות בישראל

23.07.2017, 13:16 | אביב גוטר
משרד התקשורת מפרסם היום (א') כי בכוונת שר התקשורת איוב קרא לתקן את הצו המסדיר את היבוא והסחר של מכשירי טלפון סלולריים, ובכך להביא להוזלה נוספת במחירי המכשירים.

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת המשרד להתמקד בשני שינויים שיסירו חסמי יבוא ויקלו מבחינה רגולטורית על הסוחרים. , יבואני מכשירי סלולר יוכלו לייבא גם מכשירים שאינם חדשים. בנוסף, במשרד התקשורת מבקשים להעניק פטור מלא מרישיון סחר לסוחרים ובעלי חנויות בישראל, כך שתצומצם חובת הרישום שתחול על יבואנים מסחריים בלבד של ציוד תקשורת.

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

על מנת לאשר את המהלך פנה קרא אל ועדת הכלכלה של הכנסת כדי לקבל את אישורה למהלך המסדיר את תיקון הצו.

מדובר כאמור במהלך נוסף שצפוי להוזיל את מחירי המכשירים הסלולריים, לאחר שבחודש אפריל האחרון השיק שר האוצר משה כחלון את תוכנית "נטו משפחה" שבמסגרתה החליט להוריד את שיעור המס על מכשירים סלולריים מיובאים מ-15% ל-0% וגרם להוזלה של מאות שקלים למכשיר.

שר התקשורת איוב קרא מסר: "עם כניסתי לתפקיד זיהיתי את הקשיים הקיימים בתחום ובכוונתי לפעול לטובת הצרכנים גם בעניין זה. האפשרות לייבא מכשירים סלולרים שאינם חדשים תביא לירידה משמעותית במחירי מכשירי הסלולר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות