אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הברקזיט כאן: בנק אמריקאי חמישי מוציא פעילות מלונדון צילום: שי סלינס

הברקזיט כאן: בנק אמריקאי חמישי מוציא פעילות מלונדון

אחרי ג'יי.פי מורגן, סיטיגרופ, גולדמן זאקס ומורגן סטנלי, גם בנק אוף אמריקה לא מחכה לברקזיט ומעביר את המטה האירופי לדבלין. פריז מנסה לפתות בנקים זרים ותוסיף 1,000 משרות פיננסיות

24.07.2017, 12:12 | שירות כלכליסט

נבואת הזעם שהביאה עמה ההחלטה על ברקזיט לסיטי של לונדון נותנת אותותיה בשטח.

בסוף השבוע הודיע בנק אוף אמריקה כי בחר בדבלין כיעד החדש למטה האירופי שלו. בכך הוא הפך לבנק האמריקאי החמישי שמודיע כי יוציא פעילות מלונדון ולבנק האמריקאי הראשון שבחר באירלנד כיעד מועדף. ההודעה הגיעה לאחר שבתחילת החודש חייב הבנק המרכזי של אנגליה את המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים הפועלים בממלכה להגיש תוכניות המפרטות את הצעדים שינקטו בהם לקראת הברקזיט שייכנס לתוקפו במרץ 2019. עוד הודיעו על העברת פעילות מלונדון: בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס, גולדמן זאקס, מורגן סטנלי וסיטיגרופ.  

בנק אוף אמריקה מעסיק כיום 700 עובדים בדבלין ו־6,500 בבריטניה, מתוכם כ־4,500 בלונדון. "דבלין היא ביתם של רבים מעובדינו, יותר מכל עיר אירופית אחרת מחוץ לבריטניה", אמר יו"ר בנק אוף אמריקה בריאן מוינהאן לרשת CNBC. "אנחנו כבר מחזיקים ברישיון להפעיל את הבנק שלנו באירלנד. זה, בשילוב עם המחויבות העמוקה של אירלנד לעסקים ולצמיחה כלכלית, הופכים את דבלין ליעד טבעי עבור הבנק".

גם בנק ברקליס הבריטי הודיע החודש כי הוא נמצא במו"מ עם הרגולטורים האיריים בנוגע להרחבת הפעילות שלו בדבלין לאחר הברקזיט. עם זאת, פרנקפורט ופריז מוסיפות לשמש יעדים חלופיים אחרים למוסדות פיננסיים אחרי הברקזיט.

סניף של בנק אוף אמריקה במנהטן, צילום: שי סלינס סניף של בנק אוף אמריקה במנהטן | צילום: שי סלינס סניף של בנק אוף אמריקה במנהטן, צילום: שי סלינס

בפגישה עם שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר ביום שישי, התחייבו בכירי המגזר הבנקאי בצרפת לייצר 1,000 משרות חדשות בפריז כחלק מתוכנית להוציא את הפעילות מלונדון עד מרץ 2019. "מדובר בכאלף משרות עם אפקט דומינו של שלוש משרות בלתי ישירות לפחות לכל אחת ישירה", מסרה פדרציית הבנקאות הצרפתית.

לה מר נפגש עם יו"ר הבנק המרכזי של צרפת פרנסואה וילרוי דה גאלו, ובכירים ב־BNP פריבה, סוסייטה ז'נרל, קרדי אגריקול, קרדי מוטואל ולה בנק פוסטל. ממשרד האוצר הצרפתי נמסר כי הבכירים שוחחו על סוגיות רגולטוריות במגזר הפיננסים במדינה. זאת בעקבות תוכנית ממשלתית לצמצם את מס השכר ולבטל את הגדלת המיסוי על רווחי הון שתכננה הממשלה הקודמת.

אף שצרפת עושה את מירב המאמצים לפתות את הבנקים הבינלאומיים לבחור בה כיעד חלופי לסיטי של לונדון, ההעדפה הבולטת עד כה היא פרנקפורט. כך, למשל, הודיע החודש סיטיגרופ כי יעביר את 150 עובדי חדר המסחר לבירת הפיננסים הגרמנית, ומורגן סטנלי צפוי לבסס שם את הפעילות המשפטית שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות