אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אנדי רובין מבטיח: "ה-Essential Phone יושק תוך מספר שבועות"

כחודש לאחר שחלף מועד ההשקה המתוכנן של הטלפון, מסביר מייסדה שהמכשיר נמצא בהליכי אישורים בירוקרטיים אצל ספקיות מובייל. לא ברור האם העיכוב נבע מסיבות טכניות או עסקיות - ומה קורה בחברה הצעירה

24.07.2017, 12:38 | רפאל קאהאן

אנדי רובין, ממציא אנדרואיד ומייסד חברת Essential, הבטיח שהמכשיר הראשון שלה יגיע לשוק תוך מספר שבועות. זאת, לאחר שמועד ההשקה נדחה בחודש ללא הסברים מצד היצרנית ושני בכירים אף עזבו אותה במפתיע.

קראו עוד בכלכליסט

"רציתי להודות לכם אישית על שהזמנתם את הטלפון הראשון שלנו", כתב רובין במכתב שפורסם בטוויטר. "אנו עובדים עליו קשה, מכינים הכל והחדשות הטובות הן שאנו עכשיו בשלבי אישורים ובדיקות עם ספקיות סלולר בארה"ב ובעולם".

מכשיר ה-Essential Phone מכשיר ה-Essential Phone מכשיר ה-Essential Phone

החברה לא הסבירה את הקשיים הבירוקרטיים ולא ידוע האם נבעו מסוגיות עסקיות, משפטיות או טכנולוגיות (כמו למשל, בעיות תקינה). מדובר בהצהרה משונה, בהתחשב בבקיאותו המעמיקה של רובין בשוק.

ההודעה מטילה צל על עתידה של אסנשיאל; החברה קבעה תאריך יעד, פספסה אותו ומילאה פיה מים. על אף מוצר מבטיח ומודל מעניין, יהיה קשה למותג הצעיר לעורר אמון בקהל הרחב. התעלמותו של רובין מפרישת הבכירים ומתהיות הציבור בנוגע לעיכובים מצביעה על התנהלות בעייתית - ויתכן שהחברה עדיין אינה גיבשה מדיניות תקשורת חוץ. כל אלה צפויים להקשות על אסנשיאל להצליח לתפוס נתח משתלם משוק המכשירים, שנשלט בידי תאגידים גדולים כאפל וסמסונג - מתחרים שלא נוטים להתעכב בהשקת מוצרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות