אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונה חדשה, מירוץ חדש: באירופה מהמרים - איזה מאמן יפוטר ראשון? צילום: גטי אימג'ס

עונה חדשה, מירוץ חדש: באירופה מהמרים - איזה מאמן יפוטר ראשון?

על פי ניתוח חדש שבחן את תזוזת המאמנים בליגות הגדולות של אירופה הליגה האיטלקית היא הכי פחות יציבה מבחינה תעסוקתית. איזו ליגה היא המקום הבטוח ביותר?

24.07.2017, 16:15 | שירות כלכליסט
הקבוצות הגדולות באירופה מתכוננות לפתיחת העונה הבאה, ותשומת הלב כבר מוקדשת לשאלה איזה מאמן יפוטר ראשון? סוכנות ההימורים המקוונת Bwin ניתחה את השינויים במאמנים במאה מועדונים בחמש הליגות הגדולות של אירופה, ששיחקו בליגה הבכירה לפחות מחצית מהעשור האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

התוצאות מצביעות על כך שמי שמעוניין בביטחון תעסוקתי, רצוי שימנע מהליגה האיטלקית. לעומת זאת, הליגה הצרפתית התגלתה כמקום הבטוח ביותר לשמש בה כמאמן, והפרמיירליג האנגלית מדורגת שנייה.

מועדוני הכדורגל בליגה 1 הצרפתית מחזיקים בממוצע 0.57 מאמנים בשנה, כשכל אחד מהם שורד בממוצע 67.1 משחקים.

מנגד, בסריה A האיטלקית, הממוצע של המועדונים עומד על יותר ממאמן אחד בעונה (1.04), וכל אחד שורד בממוצע 36.5 משחקים. למועדוני הפרמיירליג יש בממוצע 0.75 מאמנים בעונה, ששורדים בממוצע 50.5 משחקים לפני שמפטרים אותם.

בדיקה של המועדונים עצמם מגלה שניוקאסל יונייטד היא הקבוצה האנגלית היחידה שדורגה בעשירייה הראשונה מבחינת שינויי מאמנים. הממוצע של הקבוצה עומד על 1.38 מאמנים בעונה, כשכל אחד שורד בממוצע 27.7 משחקים.

מבחינת המאמנים שביצעו הכי הרבה מעברים. רפאל בניטס הוא המאמן היחיד עם ניסיון בפרמיירליג שמדורג בעשירייה הראשונה של המאמנים עם הכי הרבה משרות – בניטס עבר 6 קבוצות בעשר השנים האחרונות – ממוצע של 43.2 משחקים בכל קבוצה. כך שהשידוך הנוכחי שלו בניוקאסל נראה כמועד לגירושים.

שחקני סוונסי (ארכיון), צילום: רויטרס שחקני סוונסי (ארכיון) | צילום: רויטרס שחקני סוונסי (ארכיון), צילום: רויטרס

ארבע הקבוצות בפרמיירליג הבאות עם השינויים התכופים ביותר במאמנים הן: סוונסי (28.5 משחקים למאמן), ווסט ברום (33.8), סנדרלנד (34.5), צ'לסי (34.5).

ארסנל, סטוק, ברצלונה, אתלטיק בילבאו, לוריאן וראיו ואיקאנו הן הקבוצות היחידות שלא החליפו מאמן באמצע העונה. למעשה, ארסנל היא הקבוצה היחידה שכלל לא החליפה מאמן.

הנתונים מהליגה האיטלקית הם מעוררי העניין ביותר. לפלרמו היו 27 מאמנים ב-9 העונות האחרונות שלה בסריה A. מדובר על ממוצע של 3 מאמנים בעונה, כשכל אחד שרד 12.7 משחקים בממוצע. לקליארי היו 2 מאמנים בעונה, כשכל אחד נשאר לממוצע של 19 משחקים. במקביל, לדוידה בלדרני היו 9 משרות אימון בעשר שנים, , כולל שלוש פעמים בקליארי ופעמיים בפלרמו. הממוצע שלו עומד על 21.1 משחקים בקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות