אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר הייעוץ הרפואי WebMD נרכש ב-2.8 מיליארד דולר צילום: בלומברג

אתר הייעוץ הרפואי WebMD נרכש ב-2.8 מיליארד דולר

האתר, שהוקם ב-1996, הוא מהפופולריים מסוגו בעולם ומשרת גם גולשים וגם רופאים וארגוני בריאות. הוא נרכש בידי חברת האחזקות KKR, שתשלב אותו בחטיבת מותגי הרשת שלה שכוללים מספר אתרי תוכן רפואי

24.07.2017, 16:26 | שירות כלכליסט

אתר הבריאות והרפואה WebMD נרכש על ידי חברת האחזקות KKR ב-2.8 מיליארד דולר. הרכישה מתבצעת חמישה חודשים לאחר שהאתר הכריז כי הוא מחפש קונה. מחיר הרכישה מייצג פרמיה של 20% ממחיר הסגירה ביום ו' האחרון. המניה עלתה בשיעור דומה לאחר פרסום החדשות.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר WebMD, מרטין וויגוד מסר בתגובה כי החברה בחנה 100 קונים פוטנציאליים ושותפים אסטרטגיים. "אנחנו בטוחים שהעסקה הזו ממקסמת את השווי עבור בעלי המניות שלנו", הוסיף. החברה דיווחה עוד על שיפור ברווחים ובהכנסות ברבעון האחרון.

יישום WebMD, צילום: בלומברג יישום WebMD | צילום: בלומברג יישום WebMD, צילום: בלומברג

על פי תנאי העסקה, שתושלם ברבעון האחרון של השנה, WebMD תהפוך להיות חלק מחטיבת מותגי הרשת של KKR, שהחלה מ- CarsDirect אך התרחבה למגוון רחב של אתרים לפני שנרכשה על ידי KKR ב-2014. אתרי הבריאות כוללים את FitDay, eHealth Forum ו-eDoctors.

WebMD הוקמה ב-1996, והפכה לאחד מאתרי הבריאות הפופולריים ביותר הן עבור הצרכנים והן עבור אנשי המקצוע. ב-2016 נכנסו לאתר יותר מ-70 מיליון משתמשים. בבעלות WebMD נמצא מותג חדשות הרפואה והחינוך Medscape, שייצג בשנה שעברה כ-60% מכלל ההכנסות שלה מפרסום. בפברואר הודיעה החברה הניו יורקית כי היא בודקת את האפשרויות העומדות לפניה, על רקע האטה בהוצאות הפרסום של חברות תרופות.

העסקה תושלם ברבעון הרביעי של 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות