אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבי בר ראש עיריית רמת גן לשעבר פנה בבקשת חנינה לנשיא המדינה צילום: תומי הרפז

צבי בר ראש עיריית רמת גן לשעבר פנה בבקשת חנינה לנשיא המדינה

בר הורשע בקבלת שוחד מקבלנים בעיר ונגזרו עליו שלוש שנות מאסר אותן החל לרצות בחודש פברואר האחרון. הנימוק המרכזי לבקשה היה גילו המבוגר (82) ומצבו הבריאותי

24.07.2017, 17:59 | נעמי צורף ותומר גנון

צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר שהורשע בשוחד, פנה היום (ב') לנשיא המדינה בבקשת חנינה. בר הורשע בקבלת שוחד מקבלנים בעיר ונגזרו עליו שלוש שנות מאסר אותן החל לרצות בחודש פברואר האחרון באגף 10 בכלא מעשיהו.

קראו עוד בכלכליסט

בקשת החנינה הוגשה באמצעות עוה"ד נבות תל צור ואלינור אלכס ממשרד כספי ושות' וכעת היא תועבר לקבלת חוות דעת ממשרד המשפטים ורק לאחר מכן לנשיא ראובן ריבלין שיכריע האם לקבל בקשה זו.

הנימוק המרכזי לבקשה היה גילו המבוגר של בר (82) ומצבו הבריאותי. "שליחת אדם חולה ותשוש כבן 82 המצוי בישורת האחרונה של חייו למאסר ממושך מאחורי סורג ובריח, אינה תורמת כהוא זה, בלשון המעטה, לאמון הציבור בהליכי המשפט, נהפוך הוא", נכתב.

"השלכתו של קשיש חולה לבית הסוהר לריצוי עונש מאחורי סורג ובריח איננה מקיימת אף אחת ממטרות הענישה בהליך הפלילי , היא דוקרת את העין והיא צורמת בכל מובן. אכן איננו חפצים בגסיסה איטית של אסירים זקנים בתוככי בית הסוהר".

עוד הוזכר בבקשה כי בר הוא אדם עתיר זכויות חברתיות ובטחוניות וזוהי הרשעתו היחידה.

צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר
צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר צילום: אוראל כהן

בחודש דצמבר האחרון דחה בית המשפט העליון את רוב ערעורו של בר על הרשעתו בבית המשפט המחוזי, כך שההרשעות על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון נותרו בעינן. במקביל, קוצר עונש מאסרו מחמש וחצי שנות מאסר לשלוש שנות מאסר וסכום הקנס שהוטל עליו הופחת מ-1.5 מיליון שקל ל-800 אלף שקל.

בר שימש בתפקיד ראש עיריית רמת גן במשך 24 שנים עד להגשת כתב האישום בעניינו בינואר 2013. על פי הכרעת הדין של שופט בית המשפט המחוזי, צבי גורפינקל, בר קיבל שני מיליון שקל מקבלנים שהיו להם אינטרסים בעיר. בר הורשע בנוסף בעבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט, אך זוכה ממספר עבירות של מרמה והפרת אמונים. יחד עם בר הורשעו שלושה יזמים במתן השוחד: חיים גייר, מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, דוד לוי מבעלי פרויקט הילקראסט ושאול לגזיאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
ברור לכם שהוא מקושר גם לפרקליטות, כן?
אין אדם אחד בציבור שהיא הזה צריך היה לקבל קיצור עונש כפי שקוצר לו, ובטח לא שחרור מוקדם. מדובר באחד האנשים הכי מושחתים במדינה לעל אורך חייו. בנגוד לדברי עורכי הדין, זו הרשעה שניה שלו ולא הראשונה! המדובר באדם מושחת עם הרבה מאוד קשרים במשטרה, הפרקליטות ומערכת המשפט. בעת הרשעתו הראשונה בשנת 1997, השופטת נירה לידסקי קנסה את בר ב 1800 ש"ח, וטענה ש"עצם הרשעתו היא הענישה". היועץ המשפטי אמנון רובינשטיין- תמך! בר הורשע בשנית, עונשו קוצר לכמחצית ע"י העליון, וכעת הפרקליטות ממליצה לשחררו לאחר 8 חודשים.
עומר  |  01.10.17
15.
להפך, גוטה! שליחתו לכלא תורמת מאוד לאמון הציבור במערכת המשפט
ומתן חנינה יפגע קשות באמון הציבור במוסד הנשיאות. אין שום סיכוי לבקשה הזאת, מכיוון שגילו של הר ומצבו הבריאותי היו ידועים לערכאה ששפטה אותו (ולערכאת הערעור) והן לקחו כל אלה בחשבון. נשיא המדינה אינו ערכאת ערעור על ערכאות הערעור המשפטיות.
סנגור  |  25.07.17
13.
בר הגנב
גונבים מיליונים ויושבים במאסר חודשים ספורים. זה נכון אך רק לאנשי ציבור ומקורבים - כל היתר נרקבים בכלא. "שליחת אדם חולה ותשוש כבן 82 המצוי בישורת האחרונה של חייו למאסר ממושך מאחורי סורג ובריח, אינה תורמת כהוא זה, בלשון המעטה, לאמון הציבור בהליכי המשפט, נהפוך הוא", נכתב. עכרי דין עלובים המקבלים שכר עתק כותבים זאת. מי שואל את הציבור בכלל ?
בר הגנב  |  25.07.17
לכל התגובות