אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת wok to walk חוזרת לסיבוב שני בארץ

בלעדי לכלכליסט

רשת wok to walk חוזרת לסיבוב שני בארץ

רשת צ'וקה בבעלות ניר מעתוק קיבלה את הזיכיון להקמת רשת למסעדות הרחוב האסייתיות wok to walk של הישראלים בועז וליאור שוויצר

25.07.2017, 08:26 | אורנה יפת

רשת צ'וקה, בבעלות ניר מעתוק, קיבלה את הזיכיון בארץ להקמת רשת המסעדות הבינלאומית wok to walk, כך נודע ל"כלכליסט". wok to walk היא רשת מסעדות אסייתית המתמחה בנודלס בהרכבה אישית ופועלת לרוב ברחובות הערים. הרשת מפעילה כ־80 סניפים ברחבי אירופה, ארה"ב, מרוקו וסעודיה ונמצאת במגמת התרחבות עולמית. בחודשים האחרונים חתמה על חוזים להענקת זיכיונות לפתיחת סניפים בין היתר בהודו, קולומביה ואקוודור. wok to walk פעלה בעבר זמן קצר בישראל ממחצית 2007 ועד סוף 2008 והיתה בזיכיון של חברת גלובל קינג פוד בע"מ שהקימה שני סניפים בלבד בישראל, בקריית ביאליק ובתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

wok to walk הוקמה ב־2004 באמסטרדם על ידי שני יזמים ישראלים, האחים בועז וליאור שוויצר שמחזיקים גם ברשת פלאפל מעוז באירופה. על פי הסכם הזיכיון שניתן למעתוק, הוא מחויב לפתוח בארץ בין 20 ל־30 סניפים בחמש השנים הבאות, כאשר בין שניים לשלושה סניפים ראשונים ייפתחו בתל אביב, שם מנהל מעתוק מו"מ עם בעלי נכסים. לאחר מכן תתרחב הרשת לפריפריה. הסניף הראשון ייפתח עד סוף שנת 2017 וב־2018 ייפתחו עוד חמישה סניפים. גודל הסניפים ינוע בין 60 ל־70 מ"ר, בהשקעה של כמיליון שקל לסניף. מחיר המנה נגזר מהמרכיבים שלה ונע בין 25 שקל למנה צמחונית ועד 45 שקל למנה בשרית. "הרבה זמן חשבתי לעשות מותג אוכל רחוב פשוט", מסר מעתוק ל"כלכליסט". "היו אפילו מגעים עם השפים המובילים בארץ לבנות קונספט מקומי, אבל אז נוצר הקשר עם הרשת. בתחילה כשפניתי אליהם הם שללו על הסף כניסה לישראל, אבל התעקשתי להיפגש עם הבעלים".

סניף הרשת בברצלונה. 25-45 למנה סניף הרשת בברצלונה. 25-45 למנה סניף הרשת בברצלונה. 25-45 למנה

בשנים האחרונות תפס ענף המזון האסייתי תאוצה בישראל. לדברי עו"ד עמית גרוס, המייצג מסעדות וקבוצות מסעדנים מובילים בישראל, "כתוצאה מהכבדת הרגולציה בתחום השכר והקביעה של השנים האחרונות שבה נדרשת מסעדה לשלם שכר גבוה מאד לכל שף זר, הגיע לישראל כח אדם איכותי שפיתח ושדרג את ענף המזון האסייתי. wok to walk תיאלץ להתחרות גם בטרנד חדש של מסעדות אסייתיות של שפים ומסעדנים מובילים שמציעות מנות במחירים נגישים לקהל, כמו יאפאן של יובל בן נריה (טאיזו) וקאב קם של יריב מלילי (בית תאילנדי).

על פי ההערכות בשוק המסעדנות, צ'וקה שילמה עבור הזיכיון כ־1.5 מיליון שקל. ההסכם מול הרשת הבינלאומית מחייב את הזכיין בשלב ראשון לפתוח בין שלושה לחמישה סניפים בבעלותו, ולאחר מכן הוא רשאי למכור זכיונות משנה. רשת צ'וקה מונה כיום 25 סניפים ומגלגלת כ־100 מיליון שקל בשנה. לדברי מעתוק, הפיתוח של צ'וקה ימשיך להיות בקניונים במקביל לפיתוח של wok to walk.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות