אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מייקל קורס רוכש את ג'ימי צ'ו תמורת כ-1.2 מיליארד דולר

חברת מוצרי היוקרה של המעצב הניו יורקי קונה את מותג הנעליים היוקרתי של המעצב הבריטי בפרמיה של 36.5% מעל מחיר השוק

25.07.2017, 09:39 | שירות כלכליסט

חברת מוצרי היוקרה של המעצב מייקל קורס תרכוש את ג'ימי צ'ו תמורת 1.17 מיליארד דולר; מותג הנעליים היוקרתי שנולד בשנות ה-90 במזרח לונדון והפך למותג האהוב על סלבריטיז הודיע באפריל כי הוא עורך בדיקה אסטרטגית של העסק, שתכלול גם מכירה אפשרית.

 לפי תנאי העסקה, חברת מייקל קורס תשלם 230 פני למניית ג'ימי צ'ו - פרמיה של 36.5% על מחיר השוק.

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

ג'ימי צ'ו, שנודעה בנעלי העקב הגבוה שלה, פרחה בסוף שנות ה-90 ובעשור הקודם, ופתחה חנויות בכל בירות האופנה בעולם. בשנת 2014 היא הונפקה בבורסת לונדון, אך בשנים האחרונות נקלעה החברה לקשיים וביוני 2016  נפלה המניות לשפל של 104 פני. באפריל השנה הועמדה החברה למכירה ומחיר המניה התחזק בהדרגה עד לסגירה אתמול בשער של 195 פני, הגבוה ביותר מאז אוגוסט 2015.

מייקל קורס, צילום: איי אף פי מייקל קורס | צילום: איי אף פי מייקל קורס, צילום: איי אף פי

המותג הוקם ב-1996 על ידי המעצב ג'ימי צ'ו, שעבד בעבר עבור הנסיכה דיאנה ועל ידי עורכת ווג לשעבר תמרה מלון. הוא ידוע בשל נעלי העקב הגבוהות, וזכה לפופולאריות בשנות האלפיים, וקיבל דחיפה שיווקית חזקה בסדרת הטלוויזיה המצליחה "סקס והעיר הגדולה". נעלי ג'ימי צ'ו כיכבו בכל הפתיחות ואירועי הגאלה הגדולים בעולם ובין מעריצי המותג ניתן למנות את הנסיכות דיאנה וקייט מידלטון, שחקניות קולנוע ודוגמניות בינלאומיות.

מייקל קורס, נודעה בעיצוב מוצרי אופנה, ובעיקר תעקע נשען, יוקרתיים אך במחירים סבירים, סובלת ברבעונים האחרונים מקיטון במכירות, על רקע ירידה במספר המבקרים בהן. 

קייט מידלטון (מימין) וויקטוריה בקהאם נועלות ג קייט מידלטון (מימין) וויקטוריה בקהאם נועלות ג'ימי צ'ו | צילום: shoesdesignersale, pinterest קייט מידלטון (מימין) וויקטוריה בקהאם נועלות ג

שרה ג שרה ג'סיקה פרקר בנעלי ג'ימי צ'ו | צילום: HBO שרה ג

חנות של תיקי מייקל קורס. ירידה במכירות, צילום: cpp-luxury חנות של תיקי מייקל קורס. ירידה במכירות | צילום: cpp-luxury חנות של תיקי מייקל קורס. ירידה במכירות, צילום: cpp-luxury

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות