אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישג לכלל ופסגות: המועמדים שהציעו לדח"צים בבזק יעלו להצבעה צילום: עמית שעל

הישג לכלל ופסגות: המועמדים שהציעו לדח"צים בבזק יעלו להצבעה

שלום הוכמן, לשעבר מנכ"ל מרכנתיל דיסקונט, וזאב וורמברנד, מנכ"ל קופ"ח מאוחדת, יתמודדו על תפקיד דירקטור חיצוני בחברת התקשורת

25.07.2017, 21:10 | רחלי בינדמן

הישג לבית ההשקעות פסגות ולכלל ביטוח. דירקטוריון בזק אישר הערב (ג') להוסיף לאסיפת בעלי המניות שתתקיים ב-17 באוגוסט שני דירקטורים חיצוניים שיתחרו על מקומו של הדח"צ הוותיק חגי הרמן.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשלום הוכמן, שכיהן בעבר כמנכ"ל הבנק מרכנתיל דיסקונט ובזאב וורמברנד, שמכהן כמנכ"ל קופת חולים מאוחדת. הוכמן הוא המועמד שהוצע על ידי כלל ביטוח וורמברנד הוא המועמד שהוצע על ידי פסגות.

זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, צילום: עמית שעל זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת | צילום: עמית שעל זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, צילום: עמית שעל

כל בעל מניות המחזיק מעל 1% בחברה יכול להציע מועמד מטעמו לתפקיד דח"צ. בהצבעה ייבחר לבסוף רק דח"צ אחד, שיזכה במירב הקולות. לבעלי מניות המיעוט מוטב לחבור יחד כדי להגדיל את הסיכוי לבחירת מועמד מטעמם, אך ברגע שכל גוף הציע מועמד משלו - סיכויי הבחירה יושפעו מההצבעה של יתר בעלי מניות המיעוט המשקיעים בבזק, ובכלל זה גופי פנסיה נוספים וכן משקיעים זרים.

בעוד שהגופים המוסדיים התנגדו לעסקת בעלי העניין השנויה במחלוקת לרכישת מלוא אחזקות yes על ידי בזק - עסקה העומדת בלב חקירת רשות ניירות ערך - הבנקים הזרים תמכו בה והביאו לאישורה. גם במקרה זה הבנקים הזרים עשויים להעדיף להמשיך את כהונתו של הרמן על פני דירקטור חדש שייצג לכאורה את האינטרס של הגופים המוסדיים הישראליים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות