אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקופה של העסק זקוקה לידיים חזקות וטובות צילום: 123rf

הקופה של העסק זקוקה לידיים חזקות וטובות

התפתחות המסחר הדיגיטלי מחייבת את כל הספקים, היצרנים וספקי השירותים לרוץ יחד איתה ומהר. עם זאת, המטריקס של ניהול עסקאות באון ליין, סליקה וקשר עם חברות האשראי מחייב פתרונות שמתאימים באופן מלא לעסק עצמו

26.07.2017, 11:01 | בשיתוף פיבונטיקס
חברת פיבונטיקס האנגלית מרחיבה את פעילותה לישראל ומעניקה מענה לאתגר המשמעותי.

הלקוחות שלכם לא כל כך רוצים לצאת מהבית, למעשה הם מעדיפים לבצע את הרכישות שלהם, לשירותים ומוצרים כאחד באינטרנט, בשעה שמתאימה להם ובמקום שמתאים להם. זאת הסיבה כנראה לעובדה שכ- 80% מהישראלים קנו מוצר או שירות באינטרנט ב- 2016 ושממוצע העסקאות עומד על 3 עסקאות חודשיות לאדם בישראל.

יתר על כן, האפשרות לבצע עסקה הפכה להיות סטנדרט של שירות בקרב כל התחומים והמגזרים. חברה שלא עושה זאת זוכה לביקורת מלקוחותיה ובכך מאבדת לקוחות למתחרים.

עם זאת, לא מדובר בעניין פשוט כלל וכלל... לצרכנות המקוונת גם חסרונות בולטים והופכת לכזו היכולה לגרום לנזק בידי אנשים או קבוצות העורכים שימוש שאינו חוקי במידע המסתובב ברחבי הרשת. הדבר יכול לבוא במספר אופנים, דוגמת בקשות כופר מהאקרים המשתלטים על מחשבים מרחוק וגניבה של נתונים פיננסיים המסבים נזק רב ליחידים ולעסקים המנהלים את ענייניהם הפיננסיים באמצעות הרשת.

מערכות התשלום והסליקה חיוניות להתפתחות הפעילות הכלכלית ברשת

נושא אבטחת המידע, אם כן, מהווה סוגיה בוערת בעולם המחשוב ובתי עסק רבים המנהלים פעילות באמצעות מערכות ממוחשבות ואתרי אינטרנט תרות אחר פתרון שיבטיח להן פעולות סליקה וחיוב חלקות ומהירות לצד ביטחון מלא בשמירתו של המידע ופרטיותו. עבור משתמשי קצה המבקשים לבצע תשלום כלשהו ברשת הדבר נראה די פשוט: מקלידים לשדות המתאימים בממשק שם כתובת אימייל ומספר כרטיס אשראי, החיוב מתבצע וכאן בערך זה נגמר. בפועל, מערכות הסליקה האחראיות על ביצוע הפעולה הינן מערכות מורכבות המקיימות ברקע מספר רב של פעולות אל מול הגורמים המעורבים במטרה לקיים ביצוע תשלום חלק ונטול בעיות. חברת פיבונטיקס מרחיבה פעילותה בישראל ומביאה לשוק מערך שירותים מתקדם בתחום הסליקה והתשלום ברשת.

סליקה ותשלום ברשת מהווים מנוףלפעילות עסקית בריאה

רשת האינטרנט מהווה בשנים האחרונות כר פורה לפעילות עסקית ענפה וחלק גדול מן העסקים מקיימים פעילות בינלאומית המאפשרת לקונים מכל העולם לרכוש מוצרים מסוגים שונים תוך שניות בודדות. במקביל, מתקיימות העברות כספים גם בין גופים עסקיים המנהלים מערכי שירות מורכבים ומעוניינים בהעברות תשלום חלקות ומהירות. בפעולות הסליקה והעברת הכספים מתקיימת אינטראקציה טכנולוגית בין חברות כרטיסי אשראי לבנקים בהם נמצאים החשבונות המשלמים. לתמונה נכנס גם הרגולטור, המציב מצדו שורה של תנאים ודרישות במטרה להגן על צרכני הקצה והחברות במטרה להמשיך ולקיים פעילות עסקית תקינה המהווה אינטרס ברור לכל הצדדים המעורבים. שירות תשלומים יעיל, אם כן, מוודא כי מערך נותני השירות לחברות מקבלים את כספם בזמן ומסייע למקבלי ההחלטות בחברות אלו להמשיך ולקיים מערכת יחסים תקינה ובריאה עם לקוחות וספקים כאחד.

מערכת סליקה ותשלום מוצלחת מסייעת בצמיחתו של העסק ומהווה חלק בלתי נפרד מתרבות ארגונית מוצלחת המהווה מוקד משיכה ללקוחות חדשים המעוניינים בטרנסאקציות כספיות חלקות המבטיחות תזרים יציב ותקין. מנכ"לים ומנהלי כספים, העורכים שימוש במערכת שילומים וסליקה המעניקה להם שקט נפשי יכולים לתעל משאבים אל עבר פיתוח עסקי והרחבת מעגל הפעילות, בייחוד אלו העוסקים בפעילות הכרוכה בהעברות תשלומים מורכבות מעבר לים.

השאיפה – פתרונות סליקה מותאמים על פי צרכי העסק

בתי עסק שונים מקיימים פעילות עסקית שונה ומכאן מתקיים לו צורך בהתאמה אישית של מערכת שתוכל לספק מענה לכל פעילות הכרוכה בהעברת כספים. חשוב לזכור כי שרותי הסליקה אינם מסתכמים בחיובי כרטיס האשראי של הצרכנים אלא כוללות גם העברות כספים דוגמת העברות בין בנקאיות ואמצעי תשלום אלטרנטיביים הנהוגים במקומות שונים בעולם.

• כרטיסי אשראי / כרטיסי חיוב – שימוש בכרטיסים אלו מהווה את אמצעי התשלום הנפוץ והמקובל ביותר בעולם כיום ומשמש לביצוע עסקאות פיננסיות בחנויות, בטלפון ובאתרי אינטרנט.

• אמצעי תשלום אלטרנטיביים –תשלומים אלו מהווים אלטרנטיבה לשימוש בכרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב בנקאיים. ישנם מאות אמצעי תשלום שכאלו המפולחים ע"פ אזורי פעילות גלובליים כמו גם לפי סוג המוצר והשירות אותם צורכים הלקוחות.

• העברות בין בנקאיות – העברות אלו מתבצעות במישרין ממוסד פיננסי אחד לרעהו. אלו נפוצים בעיקר בחברות עסקיות המנהלות העברות של סכומי כסף גדולים מן הרגיל.

"הדבר המבדיל אותנו מיתר ספקי פתרונות הסליקה למיניהם הוא היכולת להתאים לחלוטין את המערכת שלנו לצרכי העסק" אומר טל מילר, מנכ"ל פיבונטיקס (ישראל),"טכנולוגית, אנו ערוכים לספק פתרון יעיל ומאובטח לכל בית עסק ולהטמיע עבורו ממשק משתמש שיענה לחלוטין על כל דרישותיו. תהליך הטמעתו של המוצר תוכנן על מנת למזער כל סיכון אפשרי ומלווה בהדרכה צמודה, מיסוד תהליכים ארגוניים הכרוכים בהפעלת המערכת והתאמת הכלים הטכנולוגיים הנדרשים לביצוע. במקביל, אנו מסייעים לחברות להקים את המבנה הארגוני באופן שיתאים לתנאים משפטיים ורגולטוריים המתחייבים מפעילותם ובהתאם לצרכיהם".

פתרונות הסליקה מתגייסים לטובת הגדלת מחזורי מכירות

לצד התאמת הפתרונות המתאימים לכל עסק בתחום הסליקה והתשלום הדיגיטליים, מגייסת החברה את המידע שהיא מציירת לטובת הפיתוח העסקי של הלקוח. באמצעות המערכות המוטמעות בחברה, יכול בעל העסק לעקוב אחר הרגלי הרכישה של הלקוח, אחר הביקוש למוצרים ושירותים ספציפיים ואף ליצור שיתופי פעולה שיווקיים באמצעות מועדוני לקוחות של כרטיסי אשראי ומערכות סליקה אינטרנטיות. אלה מאפשרים גידול והעצמת הפעילות, לצד ראש שקט בכל הנוגע לשמירה על תזרים נוח ועל אבטחת המידע של החברה ולקוחותיה כאחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות