אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: מצאנו דיווחים כוזבים בבדיקת נהגי המוניות בנתב"ג צילום: istock

רשות המסים: מצאנו דיווחים כוזבים בבדיקת נהגי המוניות בנתב"ג

יחידת ניהול ספרים ברשות ערכה ביקורת אצל שמונה נהגי מוניות המסיעים לנמל התעופה וממנו, הביקורת העלתה ליקוייים אצל כל הנבדקים. בין התירוצים: "שכחתי", "הנוסעים לא שילמו עדיין" ו"אני מתקזז אח"כ בחשבוניות"

26.07.2017, 12:08 | ליאור גוטמן
יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ערכה אתמול (ג') בשעות הבוקר המוקדמות פעילות ביקורת ראשונית, כהכנה לפעילות רחבת היקף בקרב נהגי מוניות הנותנים שירותי הסעה לנתב"ג וממנו.

קראו עוד בכלכליסט

בנתב"ג בדקו מבקרי היחידה את ספרי העסק של שמונה נהגי מוניות. לטענת רשות המסים "התוצאה העגומה הצביעה על ליקויים אצל כל הנבדקים".

כך למשל, אחד מנהגי המוניות שנבדק ונתפס כשלא רשם לכאורה 120 שקל, טען כי הנוסעים לא שילמו לו עדיין והוא צריך עוד להחזיר אותם, אולם כשהמבקרים ביקשו ממנו את הטלפון של אחד הנוסעים, הוא הודה שלא רשם את הסכום.

נהג אחר, שנצפה כשאינו רושם 200 שקל ששולמו לו, טען כי הוא עובד רק יומיים. שלושה נהגים אחרים שלא רשמו את נסיעת הביקורת טענו: "שכחתי", "אני שכיר ויצא לי מהראש" ו"אני מודה, כמה זה יעלה לי?"

מוניות בנתב"ג, צילום: דור מנואל מוניות בנתב"ג | צילום: דור מנואל מוניות בנתב"ג, צילום: דור מנואל

נהג מונית נוסף לא רשם 200 שקל ולא רשם את נסיעת הביקורת, הוא טען שלא שילמו לו כלל, והסביר שהוא "מקבל פתק מהתחנה לפני שאני יוצא, ואח"כ מתקזז בחשבוניות". כשהתבקש להציג את הפתק, טען שהפתק בתחנה.

הגדיל לעשות נהג מונית שהפעיל את המונה בעת נסיעת הביקורת, אולם במהלכה עצר את המונה והדפיס 20 שקל בגין נסיעה קודמת, אף על פי שעלותה היתה גבוהה יותר, לדבריו הוא דיבר דברי תורה עם הנוסעים הקודמים.

ברשות המסים מסכמים כי "הפעילות נערכה במסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים".

כזכור, מהחודש שעבר הנסיעה מנתב"ג פתוחה לכל בעלי רישיון המונית, בכפוף למחירון משרד התחבורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות