אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיה ובועטת: AMD רשמה צמיחה של 19% בהכנסות צילום: engadget.com

חיה ובועטת: AMD רשמה צמיחה של 19% בהכנסות

ענקית השבבים, שמתקשה להתחרות עם אינטל, קוואלקום ואנווידיה, הציגה צמיחה משמעותית בדו"ח הרבעוני שלה. עיקר ההכנסות הגיעו מחטיבת הגרפיקה שלה, שנכנסה לאחרונה לשוק החומרה הייעודית לביטקוין

26.07.2017, 12:59 | ויקי אוסלנדר
ענקית השבבים AMD הפסידה רק 16 מיליון דולר ברבעון השני של 2017, לעומת הפסד של 73 מיליון דולר ברבעון הראשון והמשקיעים חוגגים. מניית החברה זינקה ב-10% במסחר המאוחר בנאסד"ק.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות הרבעון השני הסתכמו ב-1.22 מיליארד דולר, מעל לציפיות האנליסטים של 1.16 מיליארד דולר – עלייה של 19% לעומת הכנסות החברה במהלך הרבעון השני אשתקד. AMD צופה כי הכנסות הרבעון השלישי יהיו חזקות עוד יותר ויזנקו בכ-13% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2016.

מטה AMD בקליפורניה, צילום: בלומברג מטה AMD בקליפורניה | צילום: בלומברג מטה AMD בקליפורניה, צילום: בלומברג

האחראית העיקרית לתוצאות הטובות של החברה היתה חטיבת הגרפיקה של החברה שהכנסותיה הסתכמו ב-659 מיליון דולר - עלייה של 51% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בין היתר הודות להשקת המעבד Ryzen הזול יותר יחסית של החברה במרץ האחרון. בנוסף כל המעבדים הגרפים (GPU) שייצרה החברה נמכרו, עם הביקושים הגוברים לכריית מטבעות וירטואלים כמו ביטקוין ואת'ר. החברה החברה מצפה להגדיל את המלאים כדי לעמוד בביקושים.

מניית AMD נסחרת במחיר של 14.1 דולר, זינוק של כ-25% מתחילת השנה. שווי שוק AMD עומד היום על כ-13.6 מיליארד דולר. הרבה פחות מהיריבה ענקית השבבים אינטל שנסחרת לפי שווי של 162 מיליארד דולר ואנווידיה שנסחרת לפי שווי של 97 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות