אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאקרוק: משקיעי האג"ח חייבים להיכנס לשוק האג"ח הסיני

בלאקרוק: משקיעי האג"ח חייבים להיכנס לשוק האג"ח הסיני

שוק האג"ח הסיני חצה את רף ה-10 טריליון דולר, ומשקיעים זרים מחזיקים רק 3% ממנו. "זה קריטי ביותר למשקיעי אג"ח להסתכל מקרוב יותר על שוק האג"ח הסיני ולגלות כיצד לחדור אליו", אמרו בקרן

26.07.2017, 13:39 | שירות כלכליסט

בלאקרוק, חברת ניהול ההון הגדולה בעולם, מזהירה משקיעים לא להתעלם משוק האג"ח הסיני, שהגיע כבר לרף ה-10 טריליון דולר. "זה קריטי ביותר למשקיעי אג"ח להסתכל מקרוב יותר על שוק האג"ח הסיני ולגלות כיצד לחדור אליו", טען נראג' סת', ראש חטיבת האשראי באסיה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

משקיעים זרים חולשים רק על 3% מהאג"ח הסיניות, שיעור נמוך משמעותית לעומת שווקים אחרים. עם זאת, הרגולטורים במדינה פועלים לפתיחת השוק, הנחשב שוק האג"ח השלישי בגודלו בעולם, למשקיעים זרים. כך למשל החודש נפתח המסחר בשוק האג"ח לשאר העולם, והבנק המרכזי מאפשר מאז השנה שעברה מסחר פנים בנקאי באג"ח למרבית סוגי המשקיעים.

עם זאת, סת' מציין כי תהליך הגדלת שיעור ההשתתפות של משקיעים זרים באג"ח הסיני יהיה הדרגתי, והאג"ח הסיניות יצטרכו להיות כלולות במדדים מרכזיים כדי להגביר את הפעילות. לדבריו, ההכללה הזו במדדים המרכזיים תתרחש רק בעוד 12-18 חודשים.

בלאקרוק מחזיקה בעמדת לונג על היואן הסיני, שהתחזק השנה ב-2.8% מול הדולר. כמו כן, החברה מחזיקה בעמדת לונג על הרופי האינדונזי.

היואן הסיני, צילום: בלומברג היואן הסיני | צילום: בלומברג היואן הסיני, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות