אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים דוחה שוב, עד תחילת ספטמבר, את התשלום הראשון על דירה שלישית צילום: עמית שעל

רשות המסים דוחה שוב, עד תחילת ספטמבר, את התשלום הראשון על דירה שלישית

יחד עם דחיית מועד התשלום הראשון נדחה גם המועד האחרון לדיווח על מספר הנכסים, גודלם וכתובתם לאותו מועד. לפני כשבוע הוגשה לבג"ץ עתירה המבקשת שהרשות תדחה פעם נוספת את מועד הדיווח והתשלום הראשון של מס ריבוי דירות

27.07.2017, 11:05 | עמרי מילמן

פרקליטות המדינה השיבה לבג"ץ כי תדחה את חלקה הראשון של גביית מס דירה שלישית ל-1 בספטמבר, במקום בסוף יולי. זאת לאחר שרשות המסים כבר דחתה פעם אחת מסוף יוני לסוף יולי את הגבייה בעקבות בקשת העותרים לחייב את המדינה לגבות את המס רק לאחר פסיקת בג"ץ. מנהל רשות המסים ציין בתשובה כי דחיית התשלום תעשה בכפוף להודעת בג"ץ.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף השבוע שעבר הוגשה לבג"ץ עתירה המבקשת כי רשות המסים תדחה שוב את מועד הדיווח והתשלום הראשון של מס ריבוי דירות. אתמול דרש בג"ץ מהמדינה להשיב לבקשה החוזרת של העותרים. יחד עם דחיית מועד התשלום הראשון נדחה גם המועד האחרון לדיווח על מספר הנכסים, גודלם וכתובתם לתחילת ספטמבר. עד כה הוגשו רק 1,200 הצהרות על דירות.

חוק מס ריבוי דירות (מס דירה שלישית) קובע כי המס יעמוד על 1% משווי הדירות להשקעה (שמעבר ל-2.5 הדירות הראשונות), לפי שוויון שנקבע במחשבון רשות המסים, ועד לתקרה של 18 אלף שקל בשנה.

עוד קובע החוק כי מי שימכור את דירתו עד חודש אוקטובר השנה יהיה פטור מתשלום המס על התקופה במהלך השנה בה החזיק יותר מ-2.5 דירות וכן יקבל מענק בגובה מס השבח שיידרש לשלם עד לתקרה של 85 אלף שקל. את המענק יוכל להפקיד בקופת גמל פטורה ממס.

שר האוצר משה כחלון, צילום: צביקה טישלר שר האוצר משה כחלון | צילום: צביקה טישלר שר האוצר משה כחלון, צילום: צביקה טישלר

לפי נתוני רשות המסים שנוספו לתשובת המדינה, נכון לתחילת השבוע הוגשו 859 בקשות למענקים בגובה מס השבח בסכום כולל של 32.7 מיליון שקל, ומתוך כלל הבקשות שהוגשו לאישור קופת גמל אושרו עד כה 33.

כבר בהודעה הקודמת של הפרקליטות, סבר מנהל רשות המסים משה אשר, כי הארכה של חודש בלבד מספיקה בהתאם לנסיבות. זאת לאור כך שהיא מגדילה את תקופת אי הוודאות ומעוררת קושי מעדי בקרב מי שנדרש לשלם את המס. עוד נטען על ידי רשות המסים כי דחייה ארוכה יותר עלולה לסכן את תכלית החוק שנועד להרחיק משקיעים, שכן התקופה לקבלת המענק תסתיים בחודש אוקטובר. הכנסות המדינה מהחוק אמורות לעמוד על 900 מיליון שקל בשנה, שכאמור הגבייה שלהם טרם התחילה.

בתוך כך יש להוסיף שהמערכת המקוונת לביצוע הדיווח והתשלום, אשר החוק מאפשר הקמתה, צפויה לעלות לאוויר בימים הקרובים ותפשט את ביצוע התשלום.

כעת בג"ץ יידרש להודיע האם הוא מקבל את תשובת הפרקליטות.

התגובה הוגשה באמצעות עורכי הדין שוש שמואלי ורן רוזנברג ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
משה אשר הכישלון כשאין יכולות יוצא בכותרות
משה אשר מנהל רשות המסים היה צריך את בגצ כדי להתמנות לתפקידו הכישלון ממשיך בהודעות לתקשורת כדי לחפות על חוסר יכולותיו וריסוק עד עפר של המערכת אשר הוא עומד בראשה צדק מבקר המדינה בדוחותיו האחרונים כשכינה אותו ״ כישלון ניהולי חסר יכולות ניהול ״
פינקלמן רוח ועוד  |  31.07.17
14.
משה אשר הפארסה ממשיכה
משה אשר מנהל רשות המסים בעוד מופע אימה של התנהלות גרועה וחסרת יכולת מי שהיה צריך את בגצ כדי לזכות בתפקידו שולח עכשיו את השר הממונה עליו למסדרונות בתי המשפט משה אשר בחוסר יכולותיו הבסיסיות לנהל או לפעול מכשיל את כחלון שר האוצר ועולה מאות מליוני שקלים בשנה תוצר ישיר של חוסר יכולת בסיסית צדק מבקר המדינה שהגדיר אותו בדוחותיו האחרונים ״חסר יכולת ניהול״ כישלון הגובל בפארודיה
רוח ועוד  |  29.07.17
לכל התגובות