אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי גלובוס מקס לא הצליחו לגבש הצעה משותפת לרכישת הרשת

בעלי גלובוס מקס לא הצליחו לגבש הצעה משותפת לרכישת הרשת

מוקדם יותר החודש ביקשו בעלי המניות, מושאל שטראוס והרברט סייף, יחד עם עמיטק וקרן להב - לרכוש את רשת בתי הקולנוע ללא התמחרות ומבלי שהנאמנים יפתחו חדר מידע; כעת הודיעו כי לא הגיעו להסכמות

26.07.2017, 18:52 | אורנה יפת

בעלי רשת גלובוס מקס לא הצליחו להגיע להבנות ולגבש הצעה משותפת לרכישת רשת בתי הקולנוע. הבעלים, מושאל שטראוס והרברט סייף, יחד עם עמיטק וקרן להב, פנו לנאמנים וביקשו לרכוש את הרשת ללא התמחרות ומבלי שהנאמנים יפתחו חדר מידע. נאמני הרשת ובית המשפט סברו כי יש לפעול בשתי חזיתות ובמקביל פעלו לפרסום ההזמנה להציע הצעות לרכישת הרשת והקימו חדר מידע אינטרנטי, והעלו אליו את המידע הדרוש למתעניינים, לרבות מידע על נכסים, שכירויות, הסכמים, דוחות כספיים ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע, כי נאמני הרשת קיבלו פניות רבות בעקבות פרסום ההזמנה להציע הצעות רכישה, ואחת הפניות הייתה מטעמו של יו"ר גלובוס מקס המודח, בנט קפלן, שהביע רצון לרכוש את הרשת ואף שילם את התשלום הנדרש על מנת להכנס לחדר המידע. כבר לפני חודש חשף "כלכליסט" כי קפלן מנסה לרכוש את הרשת מחדש.

כאמור, ב-17 ביולי הגישו נאמני הרשת, עו"ד אלונה בומגרטן, עו"ד גיל אורן, ורו"ח בועז ברזילי, הודעה לבית המשפט לפיה ב-13.7 קיבלו מכתב מטעם בעלי המניות ברשת ונושיהם - שטראוס, עמיטק וקרן להב, במסגרתו הודיעו לנאמנים כי הגיעו לסיכום ביניהם והם מגבשים הצעה להסדר הבראה בחברה, שעיקרו תשלום מלוא חובות העבר (כ-100 מיליון שקל, א"י), וזאת עד 24 ביולי השנה. בעלי הרשת ביקשו מהנאמנים שלא להתחיל בהליך פרסום הזמנה להצעות. נאמני הרשת סירבו לעכב את פרסום ההזמנה להציע הצעות, אך ציינו בפרסום ההזמנה כי הכניסה של המתעניינים לחדר המידע תתאפשר החל ב-25 ביולי, כדי שיתאפשר לנאמנים למצות את הליך המכירה מול בעלי המניות של הרשת.

גלובוס מקס, צילום: מורג ביטן גלובוס מקס | צילום: מורג ביטן גלובוס מקס, צילום: מורג ביטן

ואולם עד 25 ביולי לא הגישו בעלי המניות הצעה מחייבת לפרעון מלוא חובות העבר של החברה, ונכון לעכשיו הליך המכירה צפוי להתקיים כרגיל ולא יושהה לטובת בעלי המניות שלא הגיעו להסכמות ביניהם.

נאמני הרשת מסרו בתגובה: "אנחנו לא מופתעים. אם בעלי המניות ונושיהם, קרן להב ועמיטק, היו מסתדרים ביניהם, החברה לא היתה מגיעה מלכתחילה להקפאת הליכים. מדובר בחברה מצוינת בעלת צוות עובדים מסור, והנאמנים בטוחים שהליך המכירה שיצא לדרך יתקיים בהצלחה בתוך כמה שבועות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות