אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד השיכון הפיץ סקר למשתתפי מחיר למשתכן: מה ניתן לשפר? צילום: אלעד גרשגורן

פרסום ראשון

משרד השיכון הפיץ סקר למשתתפי מחיר למשתכן: מה ניתן לשפר?

המשרד מבקש לברר בין הזכאים מהו החזר המשכנתא בו יוכלו לעמוד, מהו ההון העצמי שבידם, האם לפני התוכנית חיפשו הם דירה לרכישה, העדפות יישובים והאם לדעתם המדינה עושה ככל שביכולתה לסייע להם לרכוש דירה

26.07.2017, 19:23 | ענת דניאלי

זכאי תוכנית מחיר למשתכן התבקשו היום (ד') למלא סקר של משרד הבינוי והשיכון לגבי כוונותיהם במסגרת התוכנית. בין השאלות בסקר – הערכות של הזוגות הצעירים למחיר דירות ביישוב בו הם רוצים להתגורר שנע מפחות מ-600 אלף ועד יותר מ-2.4 מיליון שקל. הזכאים גם נשאלים מה הם מעריכים שיקרה למחירי הדיור בעוד שלוש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

בדף האינטרנט של הסקר נאמר כי "הסקר נועד לסייע למשרד הבינוי והשיכון לשפר את תוכנית מחיר למשתכן, ולהתאימה לזכאים שאותם היא משרתת כדי לעמוד באופן הטוב ביותר ביעדי התוכנית".

משה כחלון ויואב גלנט. מבררים משה כחלון ויואב גלנט. מבררים משה כחלון ויואב גלנט. מבררים

לתוכנית מחיר למשתכן רשומים כבר כ-95 אלף זכאים, כך שמדובר בסקר די רחב במידה והצעירים ישיבו - יהיה למדינה לא מעט מידע אודות הזוגות הצעירים ועמדתם בשוק הדיור. כמו כן, ישנן 14,719 דירות בתהליך הגרלה במסגרת ההגרלה הגדולה ב-24 יישובים. תוצאותיה צפויות ב-14 לאוגוסט. עד כה זכו בתוכנית 10,914 זכאים.

משתתפי התוכנית נשאלים בסקר אם זכו כבר בתוכנית והאם הם סבורים שמדובר במצב בו המדינה עושה ככל שביכולתה לסייע להם לרכוש דירה. כמו כן, הם נשאלים על הכנסתם החודשית והחזר המשכנתא בו יוכלו לעמוד, מהו ההון העצמי שיש בידם גילאים וכן מהיכן הם מקבלים מידע אודות התוכנית.

עוד שאלות בסקר הן כמה זמן יהיו מוכנים להקציב כדי להגיע למקום העבודה, איך הם מתניידים, מתגוררים עם בן/בת זוג, כמה אנשים במשק הבית, האם הם שוכרי דירה או לא, לכמה הגרלות נרשמו בתוכנית. האם לפני התוכנית חיפשו הם דירה לרכישה, האם נרשמו להגרלה הגדולה, העדפות יישובים ואם זה קשור להיותך בן מקום.

לסיום, ישנה תיבה בה הזכאים יכולם לציין הערות ורעיונות לשיפור התוכנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות