אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חותמים על וילות: צה"ל רוכש קרקע למגורים באור ים צילום: וויופוינט

בלעדי לכלכליסט

חותמים על וילות: צה"ל רוכש קרקע למגורים באור ים

בימים הקרובים צפוי להיחתם הסכם שלפיו הצבא יקנה מהחברה לפיתוח קיסריה 100 דונם להקמת 200 צמודי קרקע לאנשי הקבע

27.07.2017, 11:02 | דותן לוי

מינהלת המגורים של צה"ל נמצאת במשא ומתן מתקדם עם החברה לפיתוח קיסריה על רכישת 100 דונם להקמת כ־200 צמודי קרקע לאנשי קבע במתחם המגורים החדש בשכונת אור ים באור עקיבא, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ב-6-4 צמודי קרקע לדונם. ההסכם, שצפוי להיחתם בימים הקרובים, הוא הראשון שהחברה לפיתוח קיסריה חותמת עליו עם גוף יזמי כלשהו. שכונת אור ים תמוקם על 1,060 דונם ותכלול כ־3,500 יחידות דיור ו־12 אלף תושבים. השטח נמצא כיום בבעלות קיסריה והוא יעבור מוניציפלית לאור עקיבא.

השטח של השכונה ישווק בארבע פעימות: פעימה ראשונה של כ־973 יחידות דיור כבר נמצאת בהליך בקשה להצעות מיזמים; ב־2018 תכלול הפעימה השנייה קרקעות לעוד כ־500 יחידות דיור, ובשנתיים לאחר מכן ישווקו עוד כ־2,000 יחידות דיור בשתי פעימות. התב"ע המאושרת של אור ים מאפשרת להקים במתחם המגורים כ־360 צמודי קרקע, שכ־200 מהם ייבנו ככל הנראה עבור אנשי הקבע וכוחות הביטחון.

החברה לפיתוח קיסריה החלה בעבודות התשתית, ולפי הסכם הפיתוח היא תשקיע כ־500 מיליון שקל בפיתוח של אור ים. עיריית אור עקיבא עתידה להשקיע בפיתוח ובחידוש השכונות הוותיקות בעיר בעקבות הכנסות של עשרות מיליוני שקלים מהיטלי השבחה בתוכנית זו, ותקים בריכת שחייה עירונית בסמוך לשכונה החדשה שתשרת את כל תושבי העיר המתפתחת.

הדמיית השכונה אור ים , הדמיה: וויופוינט הדמיית השכונה אור ים | הדמיה: וויופוינט הדמיית השכונה אור ים , הדמיה: וויופוינט

על פי התב"ע, לא ייבנו באור ים יותר מ־11 יחידות דיור לדונם נטו, כדי למנוע צפיפות יתר. כמו כן מרבית הבנייה באור ים היא מרקמית, החניות יהיו עיליות ללא מרתפים וחניונים תת־קרקעיים, ורק במספר מצומצם של בניינים בני 15-13 קומות יכללו חניון תת־קרקעי. בהתאם לגודלה יוקמו באור ים ארבע קריות חינוך עצמאיות וחדשות (יסודי ועל יסודי וגני ילדים בכל הגילאים). החברה לפיתוח קיסריה תפתח גם את תחום המסחר באור ים, ועל פי התכנון צפויים לקום מרכזיים מסחריים על שטח של כ־40 אלף מ"ר.

בשבועות האחרונים נחשפו היחסים העכורים בין החברה לפיתוח קיסריה ובין אנשי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), שביקשו לשווק את אור ים כולה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, אך נתקלו בסירוב של אנשי קיסריה. בעקבות זאת טענו ברמ"י כי החברה לפיתוח קיסריה חייבת להם עשרות מיליוני שקלים, והם לא יאפשרו להם להתקדם עם התוכנית עד שישולם החוב או לחלופין החוב יימחק תמורת שיווק במחיר למשתכן. מנגד, בקיסריה טענו כי אין לרמ"י כל יכולת משפטית לעכב את הפרויקט והוא מתקדם כרגיל.

מינהלת המגורים היא גוף צה"לי שתפקידו לסייע לאנשי הקבע לרכוש מקומות מגורים, בעיקר בפריפריה, על ידי הקמת שכונות וילות. המינהלת מקדמת את הקמת השכונה, ומלווה את התוכנית הן מהבחינה העסקית והן מהבחינה הטכנית של הבנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות