אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי: הצעה ראשונית לרכישת כלל ביטוח לפי שווי של 4.71 מיליארד שקל צילום: עמית שעל

אי.די.בי: הצעה ראשונית לרכישת כלל ביטוח לפי שווי של 4.71 מיליארד שקל

בעלת השליטה בכלל ביטוח דיווחה כי קיבלה הצעה ראשונית לרכישת אחזקותיה בחברת הביטוח מ"קבוצה בינלאומית". שם הרוכשת לא נמסר בדיווח. אי.די.בי מחזיקה 50% מכלל ביטוח

27.07.2017, 13:08 | גולן חזני וגיל קליאן

אי.די.בי דיווחה היום (ה') לבורסה כי קיבלה הצעתה ראשונית לרכישת אחזקותיה בכלל ביטוח (50%) לפי שווי חברה של 4.71 מיליארד שקל. החברה ציינה כי ההצעה הגיעה מ"קבוצה בינלאומית" ולא ציינה את שם המתעניינת.

קראו עוד בכלכליסט

חברת האחזקות של אדוארדו אלשטיין סייגה בדיווח כי העסקה תתבצע "בכפוף לביצוע הליך בדיקת נאותות ולחתימת הסכם, וכן לאישורים שיידרשו על פי דין. החברה בוחנת את ההצעה. למועד זה אין כל וודאות כי ההצעה תבשיל לכדי מו"מ על תנאי ההסכם, כי החברה תתקשר בעסקה למכירת החזקותיה בכלל עסקי ביטוח, או כי תושלם עסקה כאמור, בין על בסיס הצעה זו או בכל דרך אחרת".

בשנים האחרונות ניסתה אי.די.בי למכור את כלל ביטוח לגופים שונים - ללא הצלחה. הצעות רכישה בסדר גודל הזה התקבלו עד היום רק על ידי גופים מהמזרח הרחוק, למרות שבחברה התעניינו גם גורמים כמו איש הנדל"ן הישראלי מניו יורק בן אשכנזי או חברת סירוס מארה"ב.

אי.די.בי נאלצת למכור את השליטה בחברה בשל הוראה של יו"ר רשות ההון, דורית סלינגר, משום שאלשטיין לא מחזיק בהיתר שליטה בחברה.

בסוף 2016 בעקבות הליך מכירה אותו ניהל סיטי בנק עמד אלשטיין לחתום על הסכם מכירת השליטה למקרולינק הסינית לפי שווי של 4.5 מיליארד שקל לכלל, אבל הסינים קיבלו כתף קרה מסלינגר בנוגע לקבלת היתר ונסוגו. סלינגר לא מעוניינת להעניק היתר לחברות מהמזרח ושואפת לחברה נסחרת ללא גרעין שליטה.

בהתאם למתווה המכירה של סלינגר שגובה על ידי בית המשפט המחוזי התל אביב החל נאמן החברה, משה טרי, במכירה של 5% ממניות כלל מדי 4 חודשים בבורסה, כשמנה ראשונה נמכרה לפני שלושה חודשים ומנה שנייה אמורה להימכר בעוד חודש.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות