אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים חדשים: נינטנדו רשמה צמיחה של 150% בהכנסות צילום: יח"צ

חיים חדשים: נינטנדו רשמה צמיחה של 150% בהכנסות

החברה סיימה את הרבעון עם רווח תפעולי של 145 מיליון דולר, בעוד את הרבעון המקביל אשתקד סיימה בהפסד של 45 מיליון. ואולם, אם היתה מצליחה לפתור את בעיות הייצור של קונסולת ה-Swich, היו רווחיה גדולים בהרבה

27.07.2017, 15:36 | ויקי אוסלנדר
נינטנדו היא האויבת הגדולה ביותר של עצמה: ענקית הגיימינג היפנית פרסמה דו"חות חזקים לרבעון השני של 2017 – אך אלו יכלו להיות טובים יותר אם החברה היתה מתגברת על בעיות הייצור שלה.

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון השני מכרה החברה 1.97 מיליון יחידות מקונסולת הסוויץ' (Switch) שהושקה במרץ. הכנסות נינטנדו הסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר – עלייה של 33% לעומת הרבעון הראשון של 2017, וזינוק של יותר מ-150% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. נינטנדו סבלה משורה של רבעונים קשים בין היתר בעקבות חוסר הצלחה של קונסולת Wii U ממנה נמכרו רק 3.45 מיליון יחידות.

קונסולת הסוויץ קונסולת הסוויץ' של נינטנדו קונסולת הסוויץ

בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח תפעולי של 145 מיליון דולר, שיפור לעומת הרבעון הראשון של 2017 בו רשמה הפסד של 45 מיליון דולר. בנינטנדו מצפים למכור עד סוף השנה עוד 10 מיליון קונסולות סוויץ נוספות וסך הכל כ-13.5 מיליון קונסולות במהלך 2017, פחות לעומת תחזיות אנליסטים של 15 מיליון קונסולות.

נינטנדו שומרת על הערכות שמרניות אלו בשל בעיות באספקת הקונסולה. בשונה ממכירת הקונסולה קלאסית NES שהושקה מחדש לפני כשנה במהדורה מוגבלת, מתוך כוונה לפנות ללבם של האספנים והשחקנים המבוגרים, המלאי המוגבל של קונסולות סוויץ' אינו נוצר בכוונה. נינטנדו הודתה כי היא מתקשה לעמוד בביקושים ושקיימות כמה בעיות בייצור הקונסולה, אך החברה מנסה לספק כמה שיותר יחידות.

בראש טבלת המשחקים: זלדה ולא מריו

נינטנדו מכרה 8.14 מיליון משחקים לסוויץ' ברבעון השני וסך הכל 13.6 מיליון משחקים מתחילת השנה. הכותר האחרון בסדרת זלדה היה המצליח ביותר, עם 3.92 יחידות שנמכרו במהלך הרבעון. אחריו מריו קארט דלוקס עם 3.54 מיליון עותקים. במהלך השנה צפויה נינטנדו להשיק את סופר מריו אודסה וכותר חדש בסדרת פוקימון. ההכנסות מאפליקציות למובייל הסתכמו ברבעון השני ב-81 מיליון דולר – זינוק של 450% לעומת הרבעון המקביל ב-2016. בין האפליקציות המשחקים האהובים ביותר בפיתוח החברה נמצאים פוקימון גו וסופר מריו.

במהלך ספטמבר צפויה נינטנדו להשיק מחדש את המיני סופר נינטנדו הקלאסית של החברה (Mini SNES) - גרסה מוקטנת של קונסולת המשחקים האהובה שלה משנות התשעים. הקונסולה צפויה לעלות 79 דולר, ואם ניתן ללמוד משהו ממכירת הקונסולה NES, סביר להניח כי יאזלו הקונסולות ממלאי מהחניות בתוך ימים ספורים.

מתחילת השנה זינקה מניית נינטנדו בכ-60% והחברה נסחרת לפי שווי של 47.3 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות