אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל הכתה את התחזיות: ההכנסות עלו בכ-10% לעומת הרבעון המקביל צילום: אינטל

אינטל הכתה את התחזיות: ההכנסות עלו בכ-10% לעומת הרבעון המקביל

האנליסטים צפו לענקית השבבים הכנסות רבעוניות של 14.4 מיליארד דולר ברבעון השני, אך היא רשמה הכנסות של 14.8 מיליארד דולר. הצמיחה ברבעון השני נבעה בעיקר מזינוק של 12% בחטיבת מחשוב לקוח העוסקת במכירת מעבדים למחשבי PC

27.07.2017, 23:27 | גיל קליאן

אינטל דיווחה היום (ה') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה. החברה דיווחה על הכנסות של 14.8 מיליארד דולר, עלייה של 9.6% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 58 סנט למניה, עלייה של יותר מפי 2 לעומת רווח נקי של 27 סנט ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

החברה היכתה את התחזיות המוקדמות - שצפו לה הכנסות רבעוניות של 14.41 מיליארד דולר. הרווח הנקי המתואם של אינטל עמד על 72 סנט למניה, כאשר צפי האנליסטים עמד על 68 סנט למניה. ברבעון הראשון החברה לא הצליחה להכות את תחזיות המכירות שניבא לה השוק.

ענקית השבבים העלתה את תחזית הרווח וההכנסות לשנה כולה בעקבות תוצאות הרבעון השני.

מטה אינטל בקליפורניה, צילום: בלומברג מטה אינטל בקליפורניה | צילום: בלומברג מטה אינטל בקליפורניה, צילום: בלומברג

הצמיחה ברבעון השני נבעה מצמיחה חזקה של 12% בחטיבת "מחשוב לקוח" של החברה, העוסקת בעיקר במעבדים למחשבי PC. מדובר במגזר החזק ביותר של אינטל מבחינת הכנסות, שהיה אחראי על הכנסות של 8.2 מיליארד דולר ברבעון.

פעילות הדאטה סנטר של אינטל, שבדרך כלל מציגה קצבי צמיחה גבוהים, הציגה ברבעון החולף צמיחה צנועה יותר מהמחשבים האישיים.

 

יצרנית השבבים AMD, שמנסה להפוך למתחרה משמעותית של אינטל, דיווחה השבוע על התוצאות הכספיות שלה. הכנסות הרבעון השני של AMD הסתכמו ב-1.22 מיליארד דולר, מעל לציפיות האנליסטים של 1.16 מיליארד דולר – עלייה של 19% לעומת הכנסות החברה במהלך הרבעון השני אשתקד. מניית החברה זינקה ב-10% עם פרסום הדוחות. אחד הגורמים העיקריים לשיפור בתוצאות AMD היה הדרישה המוגברת לציוד החומרה מצד חברות העוסקות בכריית ביטקוין ומטבעות וירטואליים אחרים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות