אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה מעורבת בוול סטריט; דאו ג'ונס קבע שיא, יצרניות הסיגריות צללו צילום: רויטרס

נעילה מעורבת בוול סטריט; דאו ג'ונס קבע שיא, יצרניות הסיגריות צללו

דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, S&P 500 ונאסד"ק נחלשו ב-0.1% כל אחד; הנפט זינק השבוע ב-8.6% למחיר של 50 דולר לחבית; בריטיש אמריקן טובקו צללה ב-7.1% ואלטריה צנחה ב-9.5% - לאחר הודעת ה-FDA על תוכנית להפחתת הניקוטין בסיגריות לרמות שאינן ממכרות; הצמיחה בארה"ב ברבעון השני הואצה ל-2.6%

28.07.2017, 23:09 | גיל קליאן
דיווח שוטף מהמסחר באסיה ואירופה: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ו') במגמה מעורבת, כאשר ברקע נתוני המאקרו אודות הצמיחה המואצת בארה"ב. דאו ג'ונס ננעל בשיא בהובלת מניית שברון שעלתה ב-1.9% אחרי הדוחות. מדד S&P 500 ירד ב-0.1% ומדד נאסד"ק נחלש אף הוא ב-0.1% כשנמשך למטה על ידי מניית אמזון, שאיבדה 2.5% לאחר הדוחות. מניות יצרניות הסיגריות האמריקאיות איבדו אף הן גובה, לאחר שמינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, פרסם מוקדם יותר היום תוכנית להפחתת רמת הניקוטין בסיגריות לרמה שאינה ממכרת. מניית בריטיש אמריקן טובקו צללה ב-7.1%, ומניית אלטריה צנחה בשיעור של 9.5%.

 

22:20 - מניותיהן של יצרניות הסיגריות מאבדות גובה לאחר הודעת ה-FDA על תוכניתו להפחתת שיעור הניקוטין בסיגריות לרמה שאינה ממכרת. מניית בריטיש אמריקן טובקו, יצרנית קאמל, לאקי סטרייק וניופורט, צונחת בשעה זו ב-7.4%. מניית אלטריה, יצרנית מרלבורו ופרלמנט, מאבדת בשעה זו 9.6%.

 

21:40 - הנפט מסוג WTI עלה השבוע בשיעור כולל של 8.6%, לרמתו הגבוהה ביותר מאז מאי. הנפט למסירה בחודש ספטמבר התחזק היום ב-1.4% ונקבע על מחיר של 49.71 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. הזהב התחזק גם הוא היום, על רקע הדיווח על ניסוי טילים נוסף שביצעה צפון קוריאה. מחיר אונקיית זהב למסירה בחודש אוגוסט טיפס היום ב-0.7% לרמה של 1,267.8 דולר. מדובר ברממה הגבוהה ביותר מאז ה-14 ביוני. בסיכום שבועי עלה מחירו של הזהב ב-1.1%. זה השבוע השלישי ברציפות שבו נרשמת עלייה במחיר המתכת הזהובה.

 

קידוח נפט בטקסס, צילום: בלומברג קידוח נפט בטקסס | צילום: בלומברג קידוח נפט בטקסס, צילום: בלומברג

 

19:00 - המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל הערב (ו') בירידות שערים. מדד פוטסי הלונדוני איבד 1% מערכו, מדד דאקס ירד ב-0.4% בבורסת פרנקפורט בגרמניה ומדד קאק השיל 1.1% בבורסת פריז.

 

מניית חברת הביומד הישראלית קמהדע מאבדת כעת 15% מערכה במסחר בבול סטריט, לאחר שני דיווחים שהוציאה החברה, הראשון חיובי בדמות תוצאות כספיות ראשוניות לרבעון השני של 2017, השני הוא יציאה לגיוס באמצאות הנפקת מניות נוספות של החברה. הגיוס הוא זה שמפיל את המניה, מדובר על 3.3 מיליון מניות חדשות במחיר של 4.5 דולר למניה, נמוך ב-13% ממחיר הנעילה אמש. בסה"כ רוצה החברה הדואלית לגייס כ-15 מיליון דולר. תמורת ההנפקה תשמש את חברת התרופות מרחובות לצרכיה הכלליים ובין היתר למימון ניסוי שלב 2/3 לטיפול במחלת השתל נגד המאכסן, בעקבות ביטול השת"פ עם שייר, ומוצר למתן אלפא-1 אנטיטריפסין (MAA).בתוך כך החברה מרחובות דיווחה על הכנסות של 32.5 מיליון דולר ברבעון החולף, עלייה של 71% לעומת הכנסות של 19.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הגולמי יעמוד על 11 עד 12 מיליון דולר עלייה של כ-100% לעומת 5.6 מיליון דולר ברבעון הקודם. את התוצאות המלאות תפרסם החברה ב-1 באוגוסט, יום שלישי, שבו לא יתקיים מסחר בבורסה של ת"א עקב תשעה באב.

18:30 - מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, הודיע על תוכנית חדשה להורדת רמת הניקוטין בסיגריות לרמות לא ממכרות - וחברות הטבק והסיגריות מאבדות גובה בוול סטריט. לפי הודעת ה-FDA, הסיבה לכך היא שכמעט 90% מהמעשנים הבוגרים התחילו לעשן בטרם מלאו להם 18 שנה, ורמות ניקוטין נמוכות יותר עשויה לצמצם את שיעור המכורים בדורות הבאים ובנוסף תאפשר לאלו שמכורים כבר היום להיגמל מעישון. בעקבות ההודעה צונחות מניותיהן של יצרניות הסיגריות.

 

יו"ר ה-FDA סקוט גוטליב, צילום: רויטרס יו"ר ה-FDA סקוט גוטליב | צילום: רויטרס יו"ר ה-FDA סקוט גוטליב, צילום: רויטרס

 

16:30 - כצפוי, המסחר בוול סטריט נפתח בשעה זו בירידות שערים, לאחר נתוני המאקרו אודות התגברות קצב הצמיחה במשק האמריקאי.

 

16:10 - קצב הצמיחה במשק האמריקאי מתגבר: ברבעון השני בארה"ב עלה התמ"ג בקצב צמיחה שנתי של 2.6% - בהתאם לצפי. מדובר בהתגברות בקצב הצמיחה לעומת עלייה של 1.4% שנרשמה ברבעון הראשון. ברבעון הרביעי של 2016 עמד שיעור הצמיחה על 2.1%. ההוצאה הצרכנית, המנוע המרכזי של הכלכלה, הובילה את הצמיחה עם עלייה של 2.8%, על פי נתוני משרד הסחר האמריקאי. ההשקעות העסקיות בציוד עלו ב-8.2%. ערך המלאי ירד בפעם השנייה ברציפות. השקעות בבתי חדשים גם ירדו ב-6.8%. היצוא עלה ב-4.1% והיבוא עלה ב-2.1%. האינפלציה כפי שהיא נמדדת על ידי מדד PCE עלתה בקצב שנתי של 0.3%. שיעור הצמיחה ברבעון הראשון תוקן ל-1.2%.

 

15:00 - מניית אקסון מוביל יורדת במסחר המוקדם ב-2%, לאחר שפספסה את תחזיות הרווח לרבעון השני. החברה דיווחה על רווח של 3.35 מיליארד דולר, או 78 סנט למניה - עלייה מהרווח שנרשם ברבעון הקודם ועמד על 1.7 מיליארד דולר, או 41 סנט למניה. עם זאת, ציפיות האנליסטים היו לרווח של 84 סנט למניה.

 

אסדת קידוח של אקסון מוביל, צילום: בלומברג אסדת קידוח של אקסון מוביל | צילום: בלומברג אסדת קידוח של אקסון מוביל, צילום: בלומברג

 

14:40 - חברת התעופה אמריקן איירליינס עקפה את תחזיות ההכנסות והרווח לרבעון. החברה רשמה הכנסות של 11.11 מיליארד דולר ברבעון, מעל צפי האנליסטים להכנסות של 11.06 מיליארד דולר. הרווח המתואם למניה עמד על 1.92 דולר למניה לעומת צפי של 1.85 דולר.  

 

אמריקן איירליינס, צילום: בלומברג אמריקן איירליינס | צילום: בלומברג אמריקן איירליינס, צילום: בלומברג

 

12:40 - החוזים העתידיים על המדדים בארה"ב מנבאים ירידות עם תחילת המסחר. החוזים על נאסד"ק מנבאים ירדה של 1% בפתיחה. היום יימשכו הדיווחים הכספיים של חברות הענק - כאשר לפני המסחר צפויות לדווח אקסון מוביל, שברון ואמריקן איירלינס.

תחזית עגומה הכלכלן רוברט שילר מזהיר ממפולת אפשרית: מצב השווקים דומה ל-1929 לטענת הכלכלן זוכה פרס הנובל, שניבא את בועת ההיי טק ובועת הדיור, השילוב בין השיאים בוול סטריט, הירידה במדד התנודתיות וכן זינוק במכפילים של החברות יוצרים סביבה מסוכנת מאוד. "הפעם היחידה שהיה לנו תמחור גבוה יותר מעכשיו בבורסה הייתה ב-1929 ובסביבות 2000", אמר ל-CNBC שירות כלכליסט, 26 תגובותלכתבה המלאה

 

בשוויץ - הבנקים UBS וקרדיט סוויס הציגו תוצאות כספיות. מניית UBS מחסירה 3.6% בעוד קרדיט סוויס מתחזק ב-1.8%.

הרווח הנקי של UBS עלה ב-14% ברבעון ועמד על 1.17 פרנק שוויצרי. השווקים הגיבו בסקפטיות לתוצאות, בעיקר עקב חשש למרווחים של הבנק ביחידת ניהול ההון. קרדיט סוויס הציג רווח נקי של 303 מיליון פרנק שוויצרי, מעל הציפיות המוקדמות של השוק.

 

11:10 - ענקית הטלקום הבריטית BT (בריטיש טלקום) דיווחה על צניחה ברווח הנקי לרבעון השני - שעמד על 285 מיליון ליש"ט, לעומת 588 מיליון ליש"ט ברבעון המקביל. אחד הגורמים לירידה ברווח היה המשך מחיקות של החברה על פרשה חשבונאית בחברה בת באיטליה.

 

חברת BT, צילום: בלומברג חברת BT | צילום: בלומברג חברת BT, צילום: בלומברג

בנק סנטנדר הספרדי (Banco Santander) דיווח היום על עליה ברווח הנקי ובהכנסות מריבית - נתון מעודד לאחר רכישת הבנק הקורס הענק פופולר (Banco Popular) מנכ"ל סנטנדר העריך כי הבנק הספרדי ירשום תשואה של 14%-19% על ההשקעה בבנק הבעייתי עד שנת 2019.

 

10:15 - המדדים באירופה פתחו את המסחר בירידות - פוטסי הבריטי מאבד 0.4%, דאקס הגרמני מחסיר 0.5% וקאק הצרפתי יורד ב-0.9%.

חברת IAG, החברה אם של בריטיש אירווייז, עולה ב-3.3% בלונדון אחרי התוצאות הכספיות שלה לרבעון. בנק ברקליס מאבד 1.9% אחרי הדוח שלו.

ברקליס דיווח על הפסד עתק של 1.4 מיליארד ליש"ט, לעומת רווח נקי של 433 מיליון ליש"ט ברבעון המקביל. הסיבות למעבר להפסד: מחיקה על עסקי הבנק באפריקה, ומחיקה נוספת על פיצוי לקוחות שהבנק מכר להם מוצרי ביטוח שלא היו צריכים.

 

 

ברקליס, צילום: בלומברג ברקליס | צילום: בלומברג ברקליס, צילום: בלומברג

חברת IAG דיווחה על תוצאות משופרות בגלל עלייה במחיר כרטיסי הטיסה במדינות אירופה. הרווח הנקי עמד על 540 מיליון יורו, עלייה של 20%, כאשר המכירות התחזקו ב-4.3% לרמה של 6 מיליארד יורו.

 

9:00 - שוקי אסיה נסחרים בירידות, אחרי מגמת הירידות אמש בוול סטריט במניות הטכנולוגיה. ניקיי ביפן מחסיר 0.7%, האנג סנג בהונג קונג מאבד 0.6% ושנגחאי נסחרת סביב רמות הפתיחה.

אתמול סיימו המדדים בוול סטריט את המסחר במגמה מעורבת. דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, S&P 500 איבד 0.1% ונאסד"ק החסיר 0.6%. מניית פייסבוק עלתה ב-2.9% אחרי פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני, ואילו מניית טוויטר קרסה ב-14% אחרי שחשפה קיפאון במספר המשתמשים הפעילים ברבעון החולף.

אתמול אחרי סיום המסחר פירסמו אינטל ואמזון תוצאות כספיות. אמזון איבדה 3% במסחר המאוחר, ואילו אינטל עלתה ב-0.8% במסחר המאוחר בוול סטריט.

אינטל דיווחה על הכנסות של 14.8 מיליארד דולר, עלייה של 9.6% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 58 סנט למניה, עלייה של יותר מפי 2 לעומת רווח נקי של 27 סנט ברבעון המקביל.

אמזון דיווחה על הכנסות של 38 מיליארד דולר, עלייה של 25% ביחס למכירות אשתקד, הרווח הנקי של החברה פספס את תחזיות האנליסטים ועמד על כ-197 מיליון דולר או כ-40 סנט למניה לעומת ציפיות לרווח של 1.42 דולר למניה, ירידה של כ-77% ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

שנגחאי, צילום: שאטרסטוק שנגחאי | צילום: שאטרסטוק שנגחאי, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות