אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ראש הסגל? פאקינג סכיזופרן פרנואיד": שיחת האימים של מנהל התקשורת החדש בבית הלבן צילום: איי פי

"ראש הסגל? פאקינג סכיזופרן פרנואיד": שיחת האימים של מנהל התקשורת החדש בבית הלבן

"ראש הסגל? פאקינג סכיזופרן פרנואיד", "למה שאני שונה מסטיב בנון? אני לא מנסה למצוץ לעצמי את הזין": אנתוני סקרמוצ'י פתח את הקדנציה שלו בבית הלבן בהתקפה ישירה ובוטה נגד שני בכירים בממשל, שחריגה אפילו בסטנדרטים של כהונת טראמפ

28.07.2017, 10:21 | שירות כלכליסט
אנתוני סקרמוצ'י, מנהל התקשורת החדש בבית הלבן, פתח בהתקפה ישירה ובוטה נגד שני בכירים בממשל. במהלך ריאיון לתקשורת כינה סקראמוצ'י את ראש הסגל בבית הלבן, ריינס פריבוס "פאקינג סכיזופרן פרנואיד", וטען כי יתבקש להתפטר מתפקידו. עוד הוסיף סקרמוצ'י כי הוא שונה מהאסטרטג הבכיר של הנשיא דונלד טראמפ, סטיב בנון, וזאת מכיוון ש"אני לא מנסה למצוץ לעצמי את הזין".

השפה הגסה אינה הולמת גם בסטנדרטים של עידן טראמפ, ומצביעה על שינויים גדולים שעומדים להתרחש בצמרת הבית הלבן.

דונלד טראמפ עם יועצו סטיב בנון, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ עם יועצו סטיב בנון | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ עם יועצו סטיב בנון, צילום: איי אף פי

ההתקפה החלה ברביעי בערב, אז התקשר סקרמוצ'י לכתב הניו יורקר ריאן ליצה והתלונן שהוא צייץ על כך שסקרמוצ'י סעד בבית הלבן לצד טראמפ, אשתו מלניה, מגיש פוקס ניוז שון האניטי וביל שיין, לשעבר בכיר ברשת פוקס. "מי הדליף לך את זה?", דרש סקרמוצ'י לדעת. כשליצה סירב לחשוף את המקור שלו עבר מנהל התקשורת לאיומים: "אני אפטר את כל צוות התקשורת ונתחיל מהתחלה".

הוא המשיך עוד: "ביקשתי מהחבר'ה לא להדליף שום דבר, והם לא מצליחים להתאפק. אתה אזרח אמריקאי, זה אסון למדינה, ולכן אני מבקש ממך כפטריוט אמריקאי להגיד לי מי הדליף לך". לפי ליצה, סקראמוצ'י התייחס לעובדה שדבר קיום הארוחה נחשף כהוכחה שיריביו, בראשם פריבוס זוממים נגדו. "אני אפטר אותם", המשיך סקרמוצ'י במסכת האיומים. "פיטרתי בחור אחד לפני כמה ימים ויש שלושה או ארבעה שאפטר מחר. אני אגיע למי שהדליף לך. ריינוס פריבוס, הוא יתבקש בקרוב להתפטר".

לפי ליצה, סקרמוצ'י האמין שפריבוס נפגע כי לא הוזמן לארוחה. "ריינוס הוא פאקינג סכיזופרן פרנואיד", הסביר. בהמשך כאמור עבר סקרמוצ'י לתקוף גם את בנון. לפי ליצה, סקראמוצ'י אמר לו כי אינו מעוניין בתשומת הלב התקשורתית. "אני לא סטיב בנון. אני לא מנסה למצוץ לעצמי את הזין. אני לא מנסה לבנות את המותג שלי מהחוזק המזוין של הנשיא. אני פה כדי לשרת את המדינה".

פריבוס ובנון התנגדו לפי הדיווחים למינוי של סקרמוצ'י בשבוע שעבר למנהל התקשורת. אולם, הוא נבחר בסופו של דבר הודות לתמיכה של איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר.

בתגובה לפרסום השיחה ביניהם, התחייב סקראמוצ'י להפסיק לקלל, עם זאת הוא לא התנצל על הדברים. "אני משתמש לפעמים בשפה צבעונית", כתב בטוויטר. "אני אמנע מכך בעבודה שלי, אבל לא אוותר על הקרב מלא התשוקה שלי בעד האג'נדה של דונלד טראמפ". בציוץ נוסף כתב: "טעיתי כשסמכתי על עיתונאי. זה לא יקרה שוב".

בריאיון ל-CNN סקרמוצ'י בכלל השווה את מערכת היחסים שלו עם פריבוס לזו של אחים "שרבים כל הזמן". לדבריו, "יש אחים שהם כמו קין והבל, ואחרים יכולים לריב ובכל זאת להסתדר. איני יודע אם זה בר תיקון, זה תלוי בנשיא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות