אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף עידן לחובבי הז'אנר: אפל מחסלת את האייפוד נאנו והשאפל צילום: בלומברג

סוף עידן לחובבי הז'אנר: אפל מחסלת את האייפוד נאנו והשאפל

ענקית הטכנולוגיה תפסיק לייצר את שני הדגמים שהיו הנצר האחרון של שושלת נגני המוזיקה שהוצגה לראשונה על ידי סטיב ג'ובס ב-2001

28.07.2017, 17:11 | רפאל קאהאן

זה כנראה סוג של סוף עידן עבור חובבי אפל ובעיקר חובבי האייפוד, נגן המוזיקה האייקוני של החברה. אפל הודיעה היום (ו') שהיא תפסיק למכור את דגמי האייפוד נאנו ושאפל. מדובר בשני הדגמים האחרונים של הסדרה שלא עברו לפעול על בסיס iOS, מערכת ההפעלה התקנית למוצרי מובייל של היצרנית האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

החברה אמנם כבר הסירה אותם מהאתר שלה, אך עדיין ניתן היה לרכוש אותם בחנויות פיזיות, בין השאר באפל סטור. עם זאת דגמי האייפוד טאץ' - שהם למעשה אייפונים ללא תכונת הטלפון - ימשיכו להימכר. הנאנו והשאפל היו הנצר האחרון למשפחת האייפודים המקורית שהוצגה על ידי סטיב ג'ובס ב-2001.

האייפוד המקורי עם גלגלת השליטה נחשב כמוצר שהחדיר את אפל לשוק התקני המובייל. הוא זכה להצלחה עצומה בזמנו והפך לאייקון תרבותי לא מעט בזכות עיצובו וסמל סטטוס בזכות האזניות הלבנות שלו. האייפוד שאפל שהוצג עוד ב-2005 היה האייפוד היחיד שהושק ללא מסך. הוא יועד במקור לספורטאים וצויד במרחב אחסון של 2 גיגה-בייט בלבד.

סטיב ג סטיב ג'ובס עם האייפוד. תמונה היסטורית סטיב ג

האייפוד נאנו הוא יורשו הישיר של האייפוד מיני והוצג גם הוא לראשונה ב-2005. במקור מרחב האחסון שלו היה 4 גיגה-בייט, אך בדגמים האחרונים שגם זכו לעיצוב צבעוני יותר הוא כבר תפח ל-16 גיגה-בייט. הדור השביעי שלו הושק ב-2015. אפל הפסיקה לייצר את האייפוד המקורי ב-2014 למורת רוחם של לא מעט מעריצים.

לא ברור מה העתיד צופן עבור דגמי האייפוד טאץ'. מצד אחד הם מהווים דלת כניסה מוזלת לעולמה של אפל ומאפשרים לאלה שהפרוטה פחות מצויה בכיסם ליהנות מאפליקציות iOS. מצד שני הם יוצרים סוג של קניבליזציה לקו האייפונים שמהווים את עיקר ההכנסות של אפל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות