אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון זכויות אדם מארגן עצומה נגד רכישת NSO צילום: בר כהן

נחשף בכלכליסט

ארגון זכויות אדם מארגן עצומה נגד רכישת NSO

בעקבות חשיפת "כלכליסט" כי קרן בלקסטון עומדת לרכוש 40% מחברת הסייבר הישראלית, החל ארגון "גישה עכשיו" לאסוף חתימות לעצומה הקוראת לבטל את העסקה

30.07.2017, 06:58 | רויטרס

ארגון זכויות האדם האמריקאי Access Now (גישה עכשיו) אוסף חתימות לעצומה שקוראת לקרן ההשקעות בלקסטון לבטל את רכישת חברת הסייבר הישראלית NSO. המהלך של הארגון הגיע בעקבות חשיפת "כלכליסט" שהקרן עומדת לרכוש 40% מ־NSO, שמייצרת רוגלות ייעודיות למכשירים ניידים, תמורת 400 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הישראלית משכה תשומת לב בינלאומית בחודשים האחרונים בשל האשמות שלפיהן ממשלת מקסיקו השתמשה ברוגלת פגסוס מתוצרתה כדי לעקוב אחרי אזרחים באופן לא חוקי.

חוקרי סייבר מאוניברסיטת טורונטו טענו בחודש שעבר כי ממשלת מקסיקו שתלה את הרוגלה פגסוס בטלפונים ניידים של מחוקקים מהאופוזיציה, עורכי דין לזכויות אדם ועיתונאים.

הממצאים פורסמו בדו"ח האחרון מבין חמישה שפרסמו החוקרים של Citizen Lab באוניברסיטת טורונטו ושדיווחו על שימוש בתוכנות של NSO. החוקרים פנו להנהלת בלקסטון בבקשה לשקול מחדש את ההשקעה בחברה הישראלית. "אנו קוראים לכם להביא בחשבון את ההשלכות של השקעות ברוגלות כמו של NSO על מצב זכויות האדם", כתב מנהל Citizen Lab רונלד דייברט במכתב לדירקטוריון בלקסטון. ממשלת מקסיקו הודיעה כי היא בודקת את הטענות, אך מנגד טען נשיא המדינה אנריקה פנייה נייטו כי אין בהן אמת. 

שלו חוליו ועמרי לביא, מייסדי NSO, צילום: בר כהן שלו חוליו ועמרי לביא, מייסדי NSO | צילום: בר כהן שלו חוליו ועמרי לביא, מייסדי NSO, צילום: בר כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות