אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת כספים מבקשת להקפיא את הפיטורים בטבע ל-3 חודשים כדי להגיע להסכמה צילום: בלומברג

ועדת כספים מבקשת להקפיא את הפיטורים בטבע ל-3 חודשים כדי להגיע להסכמה

ח"כ רוזנטל הציע שבתקופה הזו לא יהיו פיטורים ולא יהיו עיצומים. בכיר בטבע הסכים להעלות את ההצעה בהנהלת החברה ולהשיב בתוך 3 ימים; גפני: "אם התשובה תהיה שלילית – יש לנו כלים נוספים"

30.07.2017, 12:22 | עמרי מילמן

ועדת הכספים קיימה היום (א') דיון בעקבות הפיטורים הצפויים בטבע. ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) הציע כי במשך 3 חודשים תתקיים הדברות כנה לגבי כלל הסוגיות.

בדיון השתתף דוד לוסטיג, מנהל התפעול של טבע בישראל. 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר שמצד ההנהלה וגם מצד העובדים לא ייעשו צעדים חד צדדים. לא יהיו פיטורים ולא יהיו עיצומים. כמו כן דרש רוזנטל לקיים ישיבה נוספת בתחילת השבוע הבא על מנת לספק תשובות ברורות לעובדים החוששים למקום עבודתם.

ח"כ מיקי רוזנטל , צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי רוזנטל | צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי רוזנטל , צילום: עומר מסינגר

ח"כ רועי פולקמן (כולנו) אמר בדיון כי "לא צריך לדבר על עריפת ראשים. בוועדות כספים קודמות דיברנו לא מעט על הצורך של ישראל להיות תחרותיים בעולם ולאפשר השקעות והטבות מס, זו לא מילה גסה. לימים זה מה שהוביל לרכישה של מובילאיי. אנחנו צריכים לבחון איך אנחנו מסייעים לחברה ולעובדים גם יחד. חלק מהעניין פה זה המשבר של החברה ואין ספק שפיטורי עובדים צריך להיות המוצא האחרון, אבל לא צריך להפוך את האירוע הזה למלחמה בין החברה לבין העובדים, האינטרס של כולם זה חיזוק החברה".

ח"כ פרופ ח"כ פרופ' יוסי יונה | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ פרופ

מנגד, ח"כ פרופ' יוסי יונה (המחנה הציוני) תקף את טבע על הטבות המס שהיא מקבלת ואמר: "טבע היא חברה מצליחה שקיבלה ומקבלת הטבות מס של למעלה מ-18 מיליארד שקל ממדינת ישראל. חוק עידוד השקעות הון מגדיר במפורש מתן הטבות לחברות עבור עידוד הקמת מפעלים בפריפריה לטובת יצירת מקומות עבודה. טבע היא החברה שנהנית מהטבת המס הגדולה ביותר בחסות המדינה בעוד שהיא לא עומדת בדרישות החוק. אנחנו, חברי כנסת, צריכים לבוא עם אמירה ברורה, אם חברה אינה מקיימת את מטרות החוק הרי שאינה זכאית להטבות המס. עלינו לוודא שלשון החוק תתקיים ואם צריך לא לפחד מתיקונו - בין אם באמצעות תקנות או באמצעות חקיקה."

לבקשת יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני הסכים דוד לוסטיג, מנהל התפעול של טבע בישראל, לדון עם הממונים עליו בנוגע להצעה של רוזנטל ולשוב עם תשובה לוועדה בתוך 3 ימים. גפני סיכם בסוף הדיון: "אם התשובה להצעת רוזנטל תהיה חיובית תהיינה תשבחות לטבע, אם לא – יש לנו כלים נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה