אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משאיר אבק למיליארדרים: פוטין עשיר יותר מביל גייטס וג'ף בזוס ביחד צילום: איי פי

משאיר אבק למיליארדרים: פוטין עשיר יותר מביל גייטס וג'ף בזוס ביחד

ביל בראודר, מנכ"ל הרמיטאג' קפיטל, שהיה אחד מהמשקיעים המשמעותיים ברוסיה בשנות ה-90 העניק עדות בפני הסנאט ממנה עולה כי הונו של פוטין עומד על כ-200 מיליארד דולר

30.07.2017, 16:03 | שירות כלכליסט
מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, עלה בסוף השבוע לכותרות כשבמשך שש שעות שלמות היה האדם העשיר בעולם לאחר שעקף את הונו של ביל גייטס, כך לפי רשימת המיליארדרים של בלומברג שעוקבת אחר השינויים בהון בזמן אמת. שני היזמים האמריקאים מובילים את הרשימה עם הון של סביבות 90 מיליארד דולר לכל אחד, אך ייתכן והפסגה שייכת בכלל לאדם אחר. לפי ביל בראודר, מנכ"ל הרמיטאג' קפיטל, הונו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין משאיר להם אבק.

קראו עוד בכלכליסט

בעדות שהעניק בפני ועדת הסנאט בשבוע שעבר טען בראודר כי הונו של פוטין עומד על כ-200 מיליארד דולר. ההערכה הזו של בראודר מבוססת על הניסיון שלו במדינה. הוא היה משקיע משמעותי ברוסיה בשנות ה-90, אז רכש אחזקות בחברות ממשלתיות כמו גזפרום. הוא גם שיתף פעולה עם פוטין באותה תקופה, אך בסופו של דבר חתול שחור עבר ביניהם ופוטין יצא נגדו.

פוטין. הון של 200 מיליארד דולר, צילום: איי אף פי פוטין. הון של 200 מיליארד דולר | צילום: איי אף פי פוטין. הון של 200 מיליארד דולר, צילום: איי אף פי

לפי עדותו של בראודר, פוטין צבר את הונו הרב על ידי שימוש בכוחו הפוליטי ואילץ משקיעים להעביר לידיו חלקים נרחבים מהאחזקות שלהם. עוד טען כי לפוטין עניין אישי בביטול הסנקציות שהטילה ארה"ב ב-2012 על אוליגרכים רוסים בעקבות מאסרו ומותו של עורך הדין סרגיי מגניטסקי, שכן מרבית מאותם אנשים שנפגעו מהסנקציות "מחזיקים בכספו של פוטין עבורו". אם טענותיו של בראודר נכונות, ההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב הייתה קשורה גם למאמציו של פוטין להגן על הונו הרב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות